Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 17 marzec 2016 20:25

Andrzej Bargiel Sportowcem Roku 2015!!!! Wyróżniony

Napisał

Pękała w szwach we wtorkowy wieczór sala w kompleksie weselnym Tequila-Event w Kukowie, gdzie miało miejsce uroczyste podsumowanie plebiscytu Sportowiec Roku 2015 organizowanego przez nasz portal. Po raz pierwszy w trakcie gali były wręczane również Nagrody Powiatu Suskiego za rok 2015, które przyznaje Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Za nami trzeci plebiscyt i równocześnie trzecia gala Sportowiec Roku 2015 organizowana przez portal Sucha24.pl!!!!

Organizatorem gali  było również Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Sponsorem głównym była Firma Zawojski mieszcząca się w  Suchej Beskidzkiej  ul. Mickiewicza 65 oraz  Internetowy sklep sportowy, sprzęt i markowa odzież sportowa online - Zawojski.pl.

Dziękujemy za pomoc w organizacji gali: Tequila-Event w Kukowie, Gminie Stryszawa, Gminie Maków Podhalański, Gminie Zawoja, Firmie Budowlanej Robert Lichosyt i Sieci Handlowej Sużyw.

W tym roku do naszej redakcji wpłynęła rekordowa ilość wniosków do nagród (za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy!), stąd siedmioosobowa komisja w składzie: Barbara Fila-Chwiej, Krystian Krzeszowiak, Piotr Talaga, Łukasz Miklusiak, Krzysztof Jordanek, Maciej Krzyśków i Tomasz Wala, miała "niemały ból głowy" z wytypowaniem nominowanych do plebiscytu.

W trakcie gali można było się dowiedzieć jak wyglądała "weryfikacja" zgłoszeń, no ale nie wszyscy czytelnicy na niej przecież byli, więc w wielkim skrócie specjalnie dla Was.

Każdy z członków komisji zaznajamiał się z kandydaturami, a następnie mógł oddać jeden głos na dziesięciu maksymalnie sportowców. Ci sportowcy, którzy uzyskali największą ilość głosów, przechodzili "dalej", czyli do samego plebiscytu. Jeżeli głosy były stykowe, lub ich liczba była równa, wówczas jury debatowało -  kto i dlaczego powinien się znaleźć w plebiscycie. Na tej samej zasadzie odbywały się wybory Sportowej Nadziei Powiatu i Trenera/Działacza.  Sportowców miało być początkowo w plebiscycie dziesięciu - po burzliwych obradach komisji ich liczba została zwiększona do jedenastu. Na nich można było głosować również internetowo, podobnie jak na Sportową Nadzieję Powiatu i Trenera/Działacza Roku (DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ W TYM GŁOSOWANIU). A, że warto było wygrać w tej klasyfikacji, przekonali się o tym podczas gali zwycięzcy głosowania internetowego.

Dodatkowo w kategorii Sportowiec Roku 2015, komisja wytypowała trzech z nich, którzy zostali Wyróżnieni oraz jednego Sportowca Roku 2015.

W wielu przypadkach nominacje do plebiscytu i Nagród Powiatu Suskiego (kryteria: medal mistrzostw Polski, udział w mistrzostwach świata lub Europy w przypadku zawodnika, a w przypadku trenera - dochować się podopiecznego... spełniającego wymogi na nagrodzonego przez Starostwo Powiatowe zawodnika) pokrywały  się, stąd Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej postanowiło włączyć się w organizację gali i wręczyć Nagrody Powiatu Suskiego podczas tej uroczystości.

W obecności władz powiatowych, przedstawicieli samorządów i lokalnego biznesu, w blasku fleszów dziennikarzy, we wtorek 15. marca zostali nagrodzeni Najlepsi Sportowcy i Działacze Powiatu Suskiego za rok 2015.

Prowadzący galę - Justyna Tokarz (ubrała ją firma Bonanza Style Pani Moniki Sałapat z Jachówki) i Maciej Krzyśków zadawali pytania wszystkim laureatom Plebiscytu i Nagród Powiatu Suskiego, którzy raz po raz pojawiali się na scenie. I tak można się było dowiedzieć, że: w przypadku kryzysu formy, Julia Parchańska zacznie szukać w pierwszej kolejności pomocy u trenerów, Barbara Sowa i inne zawodniczki biorące udział w campie Otylii Jędrzejczak w grudniu w Suchej Beskidzkiej nazywane były pieszczotliwie bąbelkami, ile razy w tygodniu ćwiczy tenis stołowy Dominik Pniaczek, jak do zawodów wędkarskich przygotowuje się Dariusz Ordzowiały czy jaka jest ulubiona dyscyplina sportowa Magdaleny Zachury.

Statuetkę dla najpopularniejszej w głosowaniu internetowym Nadziei Powiatu Suskiego, czyli Sebastiana Kramarza ze Skawicy, wręczył były trener Wisły Kraków, Kazimierz Moskal.

Kolejną kategorią nagradzanych był trener/działacz roku. Prezes Garbarza Zembrzyce Józef Karlak podziękował za nominację i oświadczył, że czeka na swojego następcę w zembrzyckim klubie. Rafał Kukla przyznał, że modernizacja stadionu  Babiej Góry przysłuży się nie tylko jego podopiecznym w klubie uksBieganie.pl Stryszawa, lecz całej, biegającej społeczności powiatu suskiego. Krzysztof Chorąży potwierdził, że w klubie LKS Lachy Lachowice w pierwszej kolejności stawiają na szkolenie młodzieży.

Daniem głównym było nagradzanie laureatów w plebiscycie Sportowiec Roku 2015. Ola Nieciąg zdradziła, że nie kopała nigdy piłki "w szpilkach", Natalia Leśniak opisała, jakie emocje czuła w dniu, kiedy walczyła zarówno o mistrzostwo świata indywidualnie i drużynowo, a Grzegorz Guzik oznajmił, że przyjechał do Kukowa prosto z Niemiec, gdzie odebrał nowy karabin, który ma mu pomóc w osiągnięciu lepszych wyników. Michał Kuśnierz też ledwo wrócił z zawodów, bo jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej rywalizował w rundzie ME Rajdzie Wysp Kanaryjskich, gdzie w swojej klasie wspólnie z kierowcą Tomaszem Grycem znaleźli się w klasyfikacji na trzeciej pozycji!

Komisja plebiscytu wybrała Andrzeja Bargiela Sportowcem Roku 2015. W jego imieniu nagrody odebrała jego siostra Jadwiga. I nie ukrywała łez wzruszenia, kiedy na ekranie został odtworzony skrótowy filmik ze zjazdu jej brata ze szczytu Broad Peaku w lipcu 2015. - Za każdym razem, gdy to oglądam, jestem po prostu wzruszona - powiedziała i podziękowała w imieniu Andrzeja za ten wybór.

Nagrody Powiatu Suskiego w formie pieniężnej i pamiątkowego dyplomu wręczali starosta suski Józef Bałos i przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Hadka. Mieszkańców swoich gmin nagradzali również burmistrzowie i wójtowie, bądź inni przedstawiciele samorządów.

Nagrody od sponsorów gali trafiły za to do zwycięzców głosowania internetowego na Najpopularniejszego Sportowca, Działacza i Sportową Nadzieję Powiatu w ramach plebiscytu portalu Sucha24.pl. Tymi szczęśliwcami okazali się: Sebastian Kramarz w kategorii „Sportowa Nadzieja Powiatu” (nagrodę wręczył gość specjalny gali - były trener Wisły Kraków Kazimierz Moskal), Michał Kuśnierz w kategorii „Sportowiec” i Piotr Staszak – „Trener/działacz”.

Podczas gali wszystkim gościom umilał czas zespół Retro Band. W pewnym momencie na scenie pojawił się również iluzjonista Adrian Mitoraj, który w tajemniczy sposób klonował piłeczki, wiązał i rozwiązywał supły, ale też mnożył butelki z winem! Ogromny aplauz wzbudził także film z udziałem nauczycieli ze szkół średnich z naszego powiatu, którzy odpowiadali na pytania sportowe w stylu: w jakim klubie gra Robert Lewandowski, co to jest oes, jaki jest aktualny rekord świata w skoku w dal i skoku wzwyż, czy kiedy jest spalony (w piłce nożnej i hokeju)!

LAUREACI PLEBISCYTU PORTALU SUCHA24.PL:

SPORTOWA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2015:

- Dominik Pniaczek (tenis stołowy), Damian Grygiel (lekkoatletyka), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Klaudia Maciążka (piłka nożna), Patryk Matysek (piłka nożna), Kacper Kubasiak (piłka nożna), Julia Parchańska (pływanie), Barbara Sowa (pływanie), Krzysztof Łoś (lekkoatletyka), Magdalena Zachura (lekkoatletyka), Aneta Wątlikiewicz (kolarstwo), Sebastian Kramarz (lekkoatletyka).

TRENER/DZIAŁACZ ROKU 2015:

- Józef Karlak (Garbarz Zembrzyce), Rafał Kukla (UKS Bieganie.pl Stryszawa), Krzysztof Chorąży (Lachy Lachowice), Marek Bogacz (UKS Zawojak Zawoja), Piotr Staszak (UKS Jasień Sucha Beskidzka).

SPORTOWIEC ROKU 2015:

NOMINACJE:

- Michał Mak i Mateusz Mak (piłka nożna), Paula Gorycka (kolarstwo), Piotr Słapa (sztangista), Łukasz Burliga (piłka nożna), Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Grzegorz Guzik (biathlon), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe).

WYRÓŻNIENIE: Natalia Leśniak (łucznictwo), Filip Sacha (lekkoatletyka), Aleksandra Sikora (triatlon).

TYTUŁ SPORTOWIEC ROKU 2015:

Andrzej Bargiel (skialpinizm).

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2015:

TRENER: Rafał Kukla (UKS Bieganie.pl Stryszawa), Marek Bogacz (UKS Zawojak Zawoja).

ZAWODNIK: Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Aneta Wątlikiewicz (kolarstwo), Paula Gorycka (kolarstwo), Piotr Słapa (sztangista), Grzegorz Guzik (biathlon), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Jarosław Dyduch (wędkarstwo muchowe), Tomasz Krzysztof (motoparalotniarstwo), Natalia Leśniak (łucznictwo), Filip Sacha (lekkoatletyka), Aleksandra Sikora (triatlon).

Portal Sucha24.pl dziękuje również wszystkim fundatorom nagród dla sportowców, a byli nimi: Centrum Korona Ziemi w Zawoi, Hotel  Klaudia w Juszczynie, Hotel Jawor w Zawoi, Sklep  Sportowy  Zawojski, Sieć handlowa Sużyw, Tequila-Event Kuków, Sklep Sportowy Pro-sport Barbara i Tomasz Smyrak, Sklep Sportowy  adamek. shop.pl Aneta i Paweł Adamek, Samanta z Białki, Traviata - kwiaciarnia studio dekoracji z Wadowic, Obuwie Lidia Rezler, ADDENT Agnieszka Dyduch.

RELACJA VIDEO Z GALI NIEBAWEM NA NASZYM PORTALU - SUCHA24.PL :)

Galeria zdjęć na naszym profilu facebook >>>

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaAndrzej Bargiel Sportowcem Roku 2015!!!!