Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 styczeń 2014 00:00

Z suskiego ZUS-u do Wadowic

Napisane przez

Kilka miesięcy temu rozpoczęto rozbudowę ZUS w Wadowicach przy ul. Teatralnej 3. Celem rozbudowy jest polepszenie warunków obsługi klienta oraz poprawa warunków pracy zatrudnionych tam pracowników.

 

Inwestorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie, którego rozbudowywany inspektorat jest filią. Obecnie trwają prace zbrojeniowe przy fundamentach, ponadto ściana budynku ZUS, od strony ul. Wojtyłów została przygotowana do połączenia „starej” części budynku z powstającą. Koszt całej inwestycji ma się zamknąć w kwocie ok. 4 330 000 zł.

Według Rzecznika Prasowego ZUS w Chrzanowie, Barbary Traczyk-Zawadzińskiej rozbudowa podyktowana jest koniecznością dostosowaniem sali obsługi klienta do obowiązujących w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych standardów.
Poza tym, zwiększając powierzchnię użytkową inspektoratu w Wadowicach będzie można zrezygnować z dotychczas wynajmowanych pomieszczeń w Suchej Beskidzkiej.
Po przebudowie, w miejscu obecnej sali obsługi klienta powstanie składnica akt, do której można będzie przenieść akta z wynajmowanych pomieszczeń w Suchej Beskidzkiej.
Planowana jest także relokacja części pracowników oraz przeniesienie części zadań z suskiego do wadowickiego inspektoratu.
Rzecznik wyklucza na razie możliwość zatrudniania nowych pracowników.

Prace nad rozbudową powinny zakończyć się w październiku bieżącego roku.   

M.B.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaZ suskiego ZUS-u do Wadowic