Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 08 luty 2014 15:53

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Napisał

Uniwersytet Trzeciego Wieku to najnowsze przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, która szeroko pojętą działalność edukacyjną i społeczną ukierunkowała również na osoby starsze pragnące rozwijać wiedzę. W piątek, 24 stycznia br. na zamku suskim odbyła się uroczysta inauguracja w obecności władz uczelni, przedstawicieli instytucji i placówek oświatowych oraz włodarzy Suchej Beskidzkiej. Sala konferencyjna była wypełniona po brzegi; przybyli nie tylko seniorzy, ale też studenci i absolwenci.

 

 

WSTiE, jako najlepsza wyższa szkoła turystyczna w Polsce w roku 2013, skupia wokół siebie grono wykładowców, naukowców oraz ludzi kultury. Ten potencjał twórczy stanowi wielką wartość, dlatego wykłady i zajęcia na UTW będą prowadzone przez nauczycieli akademickich, ale też zaproszonych ekspertów, osobistości życia społecznego i naukowego, ludzi mediów, artystów, pasjonatów. Takie informacje przekazali w swoich wystąpieniach: rektor prof. Janusz Sondel, kanclerz Maria Grzechynka oraz dr Krzysztof Borkowski, przekonując, że okres jesieni życia nie zwalnia z pracy nad sobą, korzystania z uroków życia, podejmowania nowych wyznań. Przypomnieli też, że wielu znanych ludzi osiągnęło największe sukcesy właśnie w późniejszych latach życia, ciesząc się dużym szacunkiem i zaufaniem społecznym.

 

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeżyli tego dnia wyjątkowy wieczór dzięki globtroterowi i dziennikarzowi, Andrzejowi Lisowskiemu, który postanowił zarazić seniorów pasją  podróżowania. Podczas swojego wykładu przekonywał, że u sułtana w Brunei można zjeść śniadanie, w Tajlandii głaskać żyjące na wolności tygrysy, a po ulicach Kalkuty jeździć rikszą. Zachęcał do podjęcia decyzji o dalekich wyprawach, które są w zasięgu ręki także emerytów. Namawiał do odważnych decyzji, samodzielnej organizacji wyjazdów i realizowania marzeń. Bardzo ciekawy wykład został wzbogacony autorskimi filmami z licznych wyjazdów do najdalszych zakątków świata.

 

Międzypokoleniowe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz wymianą wrażeń.  Należy mieć nadzieję, że UTW będzie odnosił sukcesy i przyczyniał się do rozwoju naszego miasta. Inicjatorom przedsięwzięcia serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Chowaniec

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaUniwersytet Trzeciego Wieku