Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 02 marzec 2014 22:01

Sucha Beskidzka ma nowego proboszcza.

Napisał

Ksiądz Andrzej Klimara obejmuje stanowisko proboszcza w  Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej.

 

 W dniu dzisiejszym podczas każdej Mszy św. został odczytany list od ks. kard. Stanisława Dziwisza. Hierarcha poinformował w nim  parafian z Suchej Beskidzkiej, że nowe obowiązki proboszcza obejmuje ks.Andrzej Klimara- dotychczasowy proboszcz parafii z Wysokiej  koło Wadowic.

Ksiądz kard. Stanisław Dziwisz poinformował, że kilka dni temu mianował nowego zarządcę parafii. Uczynił to po długiej modlitwie, po rozważeniu wszelkich okoliczności związanych ze zmianą proboszcza, a także po wielu rozmowach ze współpracownikami i przedstawicielami suskiej parafii. Poprosił mieszkańców Suchej Beskidzkiej aby życzliwie przyjęli nowego duszpasterza. Kardynał Dziwisz poinformował również , że ks. Stanisław Bogacz złożył rezygnację z funkcji proboszcza ale nadal będzie mieszkał na plebanii i pomagał w duszpasterstwie. Podziękował także ks.Bogaczowi za dotychczasową pracę na rzecz parafii, szczególnie za prace remontowe i renowacyjne.

Zwrócił się także w liście do mieszkańców aby otoczyli modlitwą poprzedniego i obecnego proboszcza.

Po przeczytaniu listu głos zabrał ks. Stanisław Bogacz , który powiedział, że po zakończonym leczeniu oddał się do dyspozycji ks.kard. Stanisława  Dziwisza.

Kardynał zaproponował mu przeniesienie do Krakowa i zlecił remont zabytkowego kościoła oraz przyległych budynków.

 Nie zgodziłem sięPo dłuższej rozmowie ks.kard. Dziwisz podjął decyzję, że zamieszkam w Suchej, a parafia będzie miała nowego proboszcza. W miarę potrzeb będę pomagał w duszpasterstwie parafii.-mówi ks. Bogacz.

Jeszcze raz przeprosił za zaistniałą sytuację , która miała miejsce w grudniu. Podziękował za pomoc, wsparcie i okazaną życzliwość ze strony parafian.-Wiem , że miałem i mam bardzo wielu  życzliwych parafian- powiedział na zakończenie ks. Stanisław Bogacz.

 

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej nie miała gospodarza od kilku miesięcy , gdyż dotychczasowy proboszcz  ks. Stanisława Bogacz  został odsunięty od pełnienia swoich obowiązków.

Było to związane z sytuacją jaka miała miejsce 7 grudnia 2013 r. Doszło wówczas do kolizji drogowej . Proboszcz suskiej parafii przejeżdżając skodą octavią przez Zembrzyce stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i się wywróciło. Przybyli na miejsce kolizji policjanci ustalili, że suski ksiądz ma w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu!

 

W Boże Narodzenie parafianie doczekali się od proboszcza wyjaśnień i przeprosin.

W wydanym oświadczeniu ks. Stanisław Bogacz wyznał, że bardzo przeżył śmierć matki i od tamtej pory ma poważne kłopoty z alkoholem. Poinformował swoich parafian o tym, że podjął leczenie i oprosił wiernych o modlitwę.
A o jego dalszych losach miał zadecydować kardynał Stanisław Dziwisz

 ks.Andrzej Klimara

 

 ks.Andrzej Klimara

foto: Parafia w Wysokiej

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka ma nowego proboszcza.