Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 06 maj 2014 08:17

Suska Majówka (foto)

Napisał

Suska majówka 2014 była tak różnorodna jak pogoda w tegoroczny majowy weekend. Znalazło się miejsce na sprawy poważne i zabawę. Rywalizacja sportowa przyprawiła nas o szybsze bicie serca. W myśl idei, że człowiek uczy się całe życie, trenowaliśmy pierwszą pomoc, ale i pisownię z gramatyką. Nie zabrakło patriotycznych i duchowych uniesień, a relaks zapewniło otoczenie pięknych roślin i kojący zapach kwiatów.

 Pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez Słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego. 

W pierwszy dzień majówki, tradycyjnie już strażacy Państwowej Straży Pożarnej i słuchacze Medycznego studium Zawodowego zorganizowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uświadamiając, że człowiek powinien uczyć się całe życie i być przygotowanym na każdą ewentualność. Teorię poparły ćwiczenia i próby, w których chętnie uczestniczyli dorośli i dzieci.

zdjęcia: Mateusz Szklarczyk

 

XVI Wystawa Ogrodnicza 

Tegoroczna Wystawa Ogrodnicza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Możliwość zakupu pięknych roślin i skorzystania z rad ekspertów przywiodła na wydarzenie rzesze amatorów ogrodnictwa.

zdjęcia: Marta Stec

 

Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble

Rozrywkę i pożytecznie spędzony czas można było zapewnić sobie na Mistrzostwach Suchej Beskidzkiej w Scrabble. Potyczki słowne zagwarantowały nagrody aż sześciu osobom. Przyznano również jedno wyróżnienie.

Miejsce 1 - Janina Gaura 
Miejsce 2 - Jakub Kubieniec
Miejsce 3 – Daniel Porzycki
Miejsce 4 - Adam Orzechowski
Miejsce 5 - Bartłomiej Gaura
Miejsce 6 - Kazimierz Gaura

Wyróżnienie - Tomasz Rzepka

Zdjęcia: Iwona Gaździcka

 

Otwarty Turniej Piłki Siatkowej.

Sportowe emocje zapewnili siatkarze drużyny Dziadków z Suchej Beskidzkiej, miażdżącą przewagą punktów wygrywając z przeciwnikami z Andrychowa i ze Stryszawy.

Dziadki:Andrychów 2:0

Dziadki:Stryszawa 2:0

Stryszawa:Andrychów 1:2

Drużyna ze Świnnej Poręby nie wzięła udziału w zawodach z powodu wypadku w którym ucierpiało dwóch zawodników tej drużyny.

W kategorii seniorów Dziadki:Kraków zwyciężyli 3:1

zdjęcia : Katarzyna Wróbel

 

XXI Rajd Rowerowy Ziemi Suskiej.

W tym roku Rajd Rowerowy Ziemi Suskiej obfitował w uczestników i nagrody. Na rowerach górskich startowały dziewczęta i chłopcy w różnych  kategoriach wiekowych.

 

  1997 dziewczęta
1 miejsce Katarzyna Kościelniak
2 miejsce Paulina Kościelniak
 
1998-2001 dziewczęta
1 miejsce Smyrak
2 miejsce Natalia Maciązka
3 miejsce Karolina Kawa
 
1998-2001 chłopcy
1 miejsce Szymon Saletnik
2 miejsce Mikołaj Pająk
3 miejsce Adam Puzon
 
2003 chłopcy
1 miejsce Łukasz Oręda
2 miejsce Konrad Sikora
3 miejsce Jakub Kołacz

zdjęcia : Katarzyna Wróbel, Katarzyna Kubieniec

 

Msza Święta za Ojczyznę - kaplica na górze Jasień.

 W kaplicy konfederackiej na Jasieniu odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny. W tym miejscu znajduje się symboliczny grób żołnierzy Konfederacji Barskiej. XVIII-wieczna kaplica wydaje się jednym z najgodniejszych miejsc, w których poleca się Opatrzności naszą Ojczyznę.

zdjęcia: Katarzyna Kubieniec, Katarzyna Wróbel

 

Święto Narodowe 3 Maja – Skawica

Na placu  Św. Jana Pawła II, przy pomniku Pamięci Pokoleń odbyły się uroczystości z okazji 3 maja. Po mszy świętej w Kościele w Skawicy wygłoszono przemówienia okolicznościowe, złożono kwiaty pod pomnikiem, a uczniowie Z.S. w Skawicy zagrali w przygotowanym przez siebie przedstawieniu historycznym.

zdjęcia: Józef Pawlica

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSuska Majówka (foto)