Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 28 maj 2014 17:34

Większa strefa, więcej miejsc pracy

Napisał
Jedną z firm, która zainwestuje w strefie jest Fideltronik z Suchej Beskidzkiej Jedną z firm, która zainwestuje w strefie jest Fideltronik z Suchej Beskidzkiej

Rząd wydał rozporządzenie, na mocy którego Krakowski Park Technologiczny (Krakowska SSE) powiększy się o ok. 80 ha. Rozszerzenie zostało przeprowadzone w związku z już zaplanowanymi inwestycjami o łącznej wartości ok. 1,56 mld zł, które dadzą ponad 700 miejsc pracy.

 

Zmiana granic strefy obejmie włączenie do niej 88,3738 ha, wyłączenie z niej 9,0140 ha oraz korektę powierzchni wynikającą z nowych pomiarów geodezyjnych. W wyniku tych zmian powierzchnia Krakowskiego Parku Technologicznego zwiększy się i wyniesie 707,7833 ha. Oznacza to stworzenie warunków do powstawania nowych inwestycji w województwach: małopolskim i podkarpackim.

Ocenia się, że dzięki nim, w perspektywie kilku najbliższych lat, powstanie ok. 774 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych na poziomie ok. 1,571 mld zł. W otoczeniu strefy może powstać ok. 928 etatów - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Okazuje się, że inwestycje o których mowa znajdują się w sąsiedztwie powiatu wadowickiego. Grunty włączone do strefy, w związku z planowanymi inwestycjami, położone są na terenie gmin: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Trzebinia, Sucha Beskidzka i Nowa Sarzyna

Spółkami, które planują inwestycje w strefie są: HSBC Service Delivery (centrum usług w Krakowie-Podgórzu); Grupa Azoty (wytwórnia poliamidu 6), CFP Flexible Packaging (nowy zakład produkcji folii), Akro-Plastic (nowy zakład uszlachetniania tworzyw sztucznych) - wszystkie w Tarnowie; FP-H Bugajski (nowy zakład produkcji mebli w Nowym Sączu); Synthos Dwory 7 (m.in. instalacje do produkcji kauczuków i krzemionki w Oświęcimiu); PPUH Styropmin (zakład produkujący płyty styropianowe również w Oświęcimiu), Dragon Poland (kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy, w którym będą wytwarzane produkty chemiczne w Skawinie); Fideltronik Poland (rozbudowa zakładu bezołowiowej produkcji podzespołów elektronicznych w Suchej Beskidzkiej); Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna (rozpoczęcie produkcji żywic epoksydowych i środków ochrony roślin w Nowej Sarzynie). 

Karol Wieczorek 
wadowice24.pl
asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaWiększa strefa, więcej miejsc pracy