Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 27 grudzień 2017 10:12

Bezpieczniej na ulicy koło „dwójki”

Napisał

Władze Suchej Beskidzkiej porozumiały się w Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie ws. zainstalowania sygnalizacji świetlnej przy Szkole Podstawowej nr 2. O takiej potrzebie od dłuższego czasu mówili mieszkańcy stolicy regionu.

Jak przyznają suscy urzędnicy, sprawa nie była łatwa. Ulice Mickiewicza i Role, to bowiem droga administrowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Pomimo wielokrotnie składanych przez mieszkańców próśb w sprawie podniesienia bezpieczeństwa w rejonie tego skrzyżowania poprzez budowę sygnalizacji świetlnej, zarządca drogi nie widział zagrożeń i nie podejmował tematu. 

Jednakże pod koniec ubiegłego roku burmistrz Stanisław Lichosyt zaproponował budowę sygnalizacji w ramach tzw. inicjatyw samorządowych deklarując partycypację Gminy w kosztach i podjęcie się roli inwestora. Deklaracja została przyjęta przez Zarząd Województwa Małopolskiego i zadanie zostało zaplanowane do realizacji w roku 2017.

- Sygnalizacja jest gotowa do użytkowania, pozostały jedynie drobne prace porządkowe terenu, szczególnie w obrębie koniecznej do wykonania przy tej okazji, zatoki autobusowej. Zgodnie z przyjętymi założeniami projektowymi, sygnalizacja jest wyposażona w wideo detekcję z preferencją ruchu na głównej drodze, dopiero impuls poprzez naciśnięcie przycisku obok przejścia dla pieszych lub zbliżanie się pojazdu z drogi podporządkowanej do skrzyżowania, daje sygnał do zmiany świateł sygnalizacji. Nad przejściem dla pieszych zostało zamontowane dodatkowo nowe oświetlenie, które w sposób zdecydowany poprawia widoczność – wyliczają przedstawiciele suskiego ratusza.

I dodają, że przez pierwsze dni działać będą tylko światła pulsacyjne, aby kierowcy mogli się oswoić ze zmienioną organizacją ruchu.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaBezpieczniej na ulicy koło „dwójki”