Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 27 grudzień 2017 22:54

OSP Sucha Beskidzka-Miasto w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Napisał
OSP Sucha Beskidzka-Miasto w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym suchabeskidzka.osp.pl

Na ten moment druhowie z OSP Sucha Beskidzka – Miasto czekali od dawna. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej ich jednostka została włączona do Krajowego Systemu  Ratowniczo – Gaśniczego.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym. Na mocy decyzji Marka Jasińskiego do KSRG włączono w całym kraju 44 jednostki. W Małopolsce tego zaszczytu, ale będącego zarazem zobowiązaniem, dostąpiły tylko trzy jednostki (OSP Jankowice w gm. Babice, OSP Słopnice Górne w gm. Słopnice i właśnie OSP Sucha Beskidzka-Miasto).

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaOSP Sucha Beskidzka-Miasto w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym