Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 09 styczeń 2018 06:07

Sucha Beskidzka. Powiat rozważa zwolnienie z opłat za zmianę adresów

Napisane przez

Po zmianach nazw ulic i numeracji setki mieszkańców Suchej Beskidzkiej muszą wymienić dokumenty.

- Realizując uchwały podjęte przez radę dotyczące nadania nazw ulicom w rejonie Ról, Zasypnicy i Podksięża oraz wprowadzeniem w związku z tym nowych numerów porządkowych, do właścicieli i władających nieruchomościami, zostało wysłanych łącznie 385 informacji o zmianie danych adresowych, które obowiązują od dnia 1 stycznia 2018 roku – poinformował Stanisław Lichosyt, burmistrz Suchej Beskidzkiej. - Do zawiadomień dołączone zostały tabliczki, zawierające nową nazwę ulicy oraz numer porządkowy. Właściciele nieruchomości powinni umieścić je w widocznym miejscu na budynku, ewentualnie na ogrodzeniu posesji – dodał.

Na terenie miasta zamontowane zostały również tabliczki z nowymi nazwami ulic.

W celu zmniejszenia kosztów związanych z wymianą dokumentów, władze miasta wystąpił do starosty suskiego z wnioskiem o przygotowanie projektu uchwały rady powiatu w sprawie zwolnienia z opłat osoby, które będą wymieniać dowody rejestracyjne swoich samochodów z powodu dokonanej z urzędu zmiany.

- Do urzędu  wpłynął w tej sprawie oficjalny wniosek burmistrza miasta Sucha Beskidzka i będzie on przedmiotem obrad zarządu powiatu – poinformował Józef Bałos, starosta suski.

Warto zaznaczyć, że cena wymiany dowodu rejestracyjnego przy stosowaniu  pozwolenia  czasowego wynosi 73,50 zł., natomiast bez konieczności wydawania pozwolenia czasowego 54,50 zł.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka. Powiat rozważa zwolnienie z opłat za zmianę adresów