Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 10 luty 2018 16:20

Sucha Beskidzka. Gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W czwartek, 8 lutego w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka - Błądzonka odbyły się kolejne już eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju wzięło udział 12 uczestników z trzech suskich szkół (SP nr 1 im. Jana Pawła II, SP nr 2, Filia SP nr 2 - Błądzonka), którzy wyłonieni zostali z eliminacji przeprowadzonych w szkołach. Pytania konkursowe przygotowane przez Komendę Powiatową PSP dotyczyły organizacji ochrony przeciwpożarowej, przyczyn i okoliczności powstawania pożarów, organizacji i prowadzenia akcji ratowniczych oraz udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież biorąca udział w turnieju startowała w dwóch kategoriach wiekowych: 10-13 lat oraz 14-16 lat. Po części pisemnej, trzy osoby z najlepszymi wynikami odpowiadały ustnie, co pozwoliło na wyłonienie zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii młodszej udział wzięło 5 uczestników, gdyż jeden z uczniów nie dotarł na turniej z powodu choroby. Wyniki prezentowały się następująco:

I miejsce - Sebastian Laskoś - SP nr 1

II miejsce - Aleksandra Warta - SP nr 1

III miejsce - Piotr Manik - SP nr 1

 

Wśród uczestników z grupy starszej wiekowo, wyniki wyglądały następująco:

I miejsce - Michał Hajdyła - SP nr 1 

II miejsce - Karol Bojęś - SP nr 2

III miejsce - Oliwia Gąsiorowska - SP nr 1  

 

Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie:

kpt. Tomasz Mikołajek - przewodniczący

st. kpt. Mariusz Leśniakiewicz

mł. asp. Michał Szwed

dh Marek Fluder

Pani Maria Zbieć

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka. Gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej