Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 01 marzec 2018 10:45

Suskie przedszkolaki pomogły bezdomnym zwierzętom

W środę, 28 lutego dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej wzięły udział w spotkaniu z Jerzym Dobrzańskim z Przytuliska dla psów i kotów w Harbutowicach. Przedszkolaki zaangażowały się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom, zbierając dla nich karmę oraz zabawki, które pomogą poprawić ich los.

 

Harbutowskie przytulisko jest powiązane z Fundacją im. Bożeny Chechlińskiej. Zostało otwarte w 1999 roku, a w 2008 r. przejęła je siostra założycielki Małgorzata Dobrzańska, która obecnie prowadzi je wraz z mężem Jerzym.

- Pod naszą opieką jest obecnie około 50 psów. W większości są to staruszki, mają co najmniej sześć, siedem lub nawet kilkanaście lat. Niektóre z nich są chore, kulawe, ślepe, wymagają opieki. Są to zarówno zwierzęta porzucone lub znalezione, jak i te oddane do przytuliska po śmierci właścicieli. Mają do dyspozycji duży piętrowy dom i ogród, po którym mogą spacerować – mówił do przedszkolaków Jerzy Dobrzański.

Opiekun zwierząt przypomniał także dzieciom jak należy zadbać o psy zimą. Te mieszkające w budach powinny mieć w niej siano, które łatwo wysycha, a wyprowadzając na spacery psy trzymane w domach należy uważać na minusowe temperatury.

Suskie przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w akcji pomocy bezdomnym psom i kotom z Przytuliska w Harbutowicach. Udało się zebrać 80 kg karmy. W nagrodę grupy „Pszczółki”, „Żabki”, „Motylki”, „Krasnoludki”, „Biedronki”, „Zajączki” i „Misie” otrzymały dyplomy i zabawki.

Fundacji i przytulisku można pomóc nie tylko adoptując porzucone zwierzęta. Można także dokonać wpłaty na konto lub przekazać swój 1%. Więcej informacji na stronie http://harbutowice.org/.

Joanna Kosman

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSuskie przedszkolaki pomogły bezdomnym zwierzętom