Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 03 marzec 2018 14:03

Na suskich boiskach będzie bezpieczniej

Napisane przez
Na suskich boiskach będzie bezpieczniej pixabay.com

Samorząd województwa właśnie zdecydował o przekazaniu 9 mln zł na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”.

Dzięki tej decyzji w aż 58 miejscowościach regionu zostaną wyremontowane boiska przyszkolne. Z bezpiecznych obiektów setki uczniów będą mogły korzystać już od najbliższego nowego roku szkolnego 2018/2019.

- Dzięki projektowi „Małopolskie boiska” chcemy zająć się poprawą stanu infrastruktury sportowej, co z kolei przełoży się na większe bezpieczeństwo osób z niej korzystających – podkreślił Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Dzięki decyzji radnych województwa na terenie 58 małopolskich gmin niebawem rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni, która teraz grozi różnego typu urazami (np. żużlowej, betonowej, asfaltowej czy z kostki brukowej). Zastąpi je bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W razie potrzeby obiekty zostaną też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty. Ze środków otrzymanych w ramach dotacji można sfinansować prace związane z rozbiórką starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy pod nową oraz dostawę i ułożenie nawierzchni poliuretanowej.

Na ten cel Sucha Beskidzka pozyskała ponad 118,5 tysiąca złotych.
Jak podał suski magistrat, pozyskane środki zostaną przeznaczone na modernizację boiska przy Szkole Podstawowej w Błądzonce.

źródło: UMWM

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaNa suskich boiskach będzie bezpieczniej