Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 kwiecień 2018 11:52

Bez zgody mieszkańców nie będzie parkingów

Czytelnicy portalu such2a4.pl zwrócili się do redakcji z problemem, z którym mieszkańcy stolicy regionu borykają się na co dzień. Chodzi o temat parkingu przy blokach na os. Beskidzkim.

 - Miasto powinno powiększyć parkingi wokół bloków na tym osiedlu, ponieważ w godzinach popołudniowych mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów, często parkują na trawie, chodniku itp. powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu – zauważył jeden z Czytelników portalu sucha24.pl. - Władze miasta powinny powiększyć parkingi o kilkanaście miejsc, aby każdy mieszkaniec osiedla mógł bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Oczywiście wiadomo że chodzi o to, aby wokół bloków była "zieleń", ale nie zaszkodzi dorobić miejsc parkingowych przy drodze osiedlowej, miejsca skośne, a między blokami nadal zostanie zieleń – dodał.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Stanisława Lichosyta, burmistrza Suchej Beskidzkiej. Jak poinformował, przebudowa infrastruktury osiedla Beskidzkiego, w tym dróg, chodników i miejsc postojowych, została zakończona w 2014 roku.

-  W wyniku przeprowadzonej inwestycji wzrosła liczba miejsc postojowych na tym osiedlu z 57 do 117 – zaznaczył włodarz miasta. - Prace były prowadzone na podstawie zatwierdzonej dokumentacji projektowej i pozwolenia na budowę. Były poprzedzone szerokimi konsultacjami ze wspólnotami mieszkaniowymi, a jednym z naszych głównych celów było właśnie zwiększenie ilości miejsc postojowych i ten temat wzbudzał wówczas najwięcej emocji. Jedni mieszkańcy byli za budową parkingów, a inni zdecydowanie przeciw. Nie mniej jednak w moim przekonaniu udało się osiągnąć kompromis i maksymalnie wykorzystać teren, który mieliśmy do dyspozycji z zachowaniem równowagi w drzewostanie i zieleni.

Burmistrz wspomina o być może jedynym wyjątku, którym jest blok nr 12, gdzie mieszkańcy (wspólnota mieszkaniowa) stanowczo sprzeciwili się budowie miejsc parkingowych od strony północnej.

- Tam rzeczywiście mogłoby jeszcze powstać kilkanaście stanowisk ale uznałem, że skoro jest zdecydowany sprzeciw, to nie będziemy budować wbrew woli mieszkańców i dodatkowe miejsca postojowe zostały wykreślone z pierwotnego projektu – wyjaśnił Lichosyt. - Obecnie trudno byłoby powracać do sprawy, gdyby nawet zmienili zdanie, ponieważ koszty kolejnych procedur i nowego projektu byłyby znacznie wyższe niż wówczas za jednym razem

Gospodarz Suchej Beskidzkiej dodaje, że poza tymi 117 wspomnianymi stanowiskami postojowymi, przy osiedlu jest jeszcze 80 garaży.

- Mamy świadomość, że przy obecnym tempie rozwoju motoryzacji te ilości to ciągle za mało, jednakże w najbliższym czasie nie można spodziewać się radykalnej poprawy, a przeszkodą jest przede wszystkim brak wolnego terenu  - skwitował Stanisław Lichosyt.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaBez zgody mieszkańców nie będzie parkingów