Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 kwiecień 2018 17:00

Przedsiębiorcy mniej trują niż mieszkańcy

Serwis prasowy Suchej Beskidzkiej opublikował inwentaryzację systemów grzewczych stosowanych w firmach, obiektach handlowych, organizacjach oraz instytucjach działających na terenie miasta.

Jak wyjaśniają suscy urzędnicy, przygotowane dane obejmują wszystkie instytucje i podmioty działające na terenie Suchej Beskidzkiej, lecz wyniki inwentaryzacji zostały ujęte w nieco inny sposób niż było to w przypadku gospodarstw domowych. Wzięto pod uwagę ilość ogrzewanych obiektów, a nie ilość działających w nich instytucji i firm, których jest znacznie więcej niż samych budynków.

- Sytuacja w tym przypadku wygląda zdecydowanie lepiej niż w gospodarstwach domowych. Z naszych analiz wynika, że obiekty należące do różnych instytucji, podmiotów gospodarczych, w tym handlowe oraz inne niemieszkalne, aż w 83,46 procentach ogrzewane są ekologicznymi źródłami ciepła, najczęściej są to kotły gazowe. Warto w tym miejscu dodać, że gdyby dokonać podobnej analizy uwzględniając powierzchnię ogrzewanych obiektów w metrach kwadratowych, a nie ilość budynków, to odsetek ekologicznego ogrzewania wyniósłby ponad 95 procent - podają władze Suchej Beskidzkiej.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaPrzedsiębiorcy mniej trują niż mieszkańcy