Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 02 maj 2018 11:46

Sucha Beskidzka przeciwko reklamowemu chaosowi

Sucha Beskidzka przeciwko reklamowemu chaosowi Foto. Maciej Godlewski

Kraków, Gdańsk, Sopot... Niebawem Sucha Beskidzka. Coraz więcej miast w kraju przystepuje do walki z reklamami szpecącymi miejski pejzaż reklamami.

Jak poinformował suski magistrat, zgodnie z podjętą przez Radę Miasta uchwałą, w marcu na zlecenie burmistrza Stanisława Lichosyta rozpoczęły się prace nad tworzeniem przepisów, które doprecyzują jakie warunki muszą spełniać reklamy oraz inne elementy małej architektury, aby nie wpływały negatywnie na estetykę  miasta.

Opracowana i przyjęta przez Radę Miasta „uchwała krajobrazowa” będzie podobnie jak plan zagospodarowania przestrzennego, aktem prawa miejscowego, z tą różnicą, że do kontroli i egzekwowania jej zapisów będzie uprawniony burmistrz miasta, który decyzją administracyjną nie tylko będzie mógł nakazać usunięcie nieprawidłowości, ale również w razie konieczności nałożyć karę pieniężną.

- Samorząd Suchej Beskidzkiej wiele uwagi poświęca estetyzacji miasta, m.in. poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury oraz dbałość o czystość i porządek. Nie możemy godzić się na oszpecanie miejskiego krajobrazu nachalnymi reklamami, stawianiem byle gdzie tymczasowych budek, czy wyścigiem pomiędzy handlującymi, kto więcej towaru wyniesie na chodnik przed sklepem licząc, że tam szybciej zostanie sprzedany. Jest z tym coraz gorzej i już dzisiaj prywatne tereny przed segmentami handlowymi przy ul. Mickiewicza, wyglądają, jak jedno wielkie targowisko w centrum miasta, w dodatku czynne sześć dni w tygodniu. Granice dobrego smaku zostały przekroczone i to się musi zmienić. Do reklamowania towarów są witryny sklepowe, a jeśli ktoś woli handlować na wolnym powietrzu, to zapraszam na nasze piękne targowisko przy ul. Zamkowej” – skomentował burmistrz Stanisław Lichosyt.

źródło: UM Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka przeciwko reklamowemu chaosowi