Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 06 czerwiec 2018 06:58

Oranżeria w coraz gorszym stanie

Napisane przez
Oranżeria w coraz gorszym stanie Google Maps

W związku z pogarszającym się stanem budynku Oranżerii władze Suchej Beskidzkiej zleciły aktualizację dokumentacji zabezpieczenia zabytkowego budynku zlokalizowanego w Zespole Zamkowo - Parkowym.

Jak wyjaśnił Stanisław Lichosyt, burmistrz Suchej Beskidzkiej, projekt ten jest niezbędny do tego, aby gmina mogła ubiegać się o zewnętrzne środki finansowe na zabezpieczenie obiektu przed „dalszą destrukcją i uszkodzeniami powodowanymi przez warunki atmosferyczne”.

- Niestety, dotychczasowe starania o środki finansowe na prace zabezpieczające i składane wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyniosły oczekiwanych rezultatów – przyznał włodarz miasta.

Koszt zleconych prac projektowych łącznie z uzgodnieniami konserwatorskimi to kwota 10.455 zł brutto, a termin ich wykonania to 26 czerwiec 2018 r.

asdasdasdasdas