Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 13 czerwiec 2018 14:34

Strażacy z Suchej Beskidzkiej najlepsi w Małopolsce w zawodach JRG!

Napisał

W dniu 12 czerwca 2018 roku na terenie powiatu wielickiego przeprowadzono VIII Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych woj. małopolskiego, w których startowało dwadzieścia zespołów odpowiednio wyposażonych, reprezentujących poszczególne jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP z terenu naszego województwa, a także krakowską Szkołę Aspirantów PSP. Zawody polegały na wykonywaniu czynności ratowniczych podczas różnych zdarzeń, gdzie przede wszystkim oceniano udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej poszkodowanym.

 

Pierwsze zadanie z jakim zmierzyła się drużyna z JRG Sucha Beskidzka to wypadek samochodu dostawczego. Samochód przewoził dwie butle z acetylenem, jedna z nich zapaliła się a kierowca doznał poparzenia II i III stopnia.

Drugim zadaniem było wyłowienie tonącej osoby i udzielenie jej KPP.

Trzecim zadaniem było udzielenie pomocy poszkodowanemu kopniętemu przez konia w stadninie koni oraz wsparcie psychiczne dla rodziny poszkodowanego.

Wszystkie działania podejmowane przez poszczególne drużyny były obserwowane i oceniane przez zespoły sędziowskie, które po zakończeniu rywalizacji dokonały klasyfikacji reprezentacji wszystkich JRG. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Suchej Beskidzkiej w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce na 20 zespołów reprezentujących Państwową Straż Pożarną z poszczególnych powiatów.

Info i zdjęcia: kppspsucha.pl

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaStrażacy z Suchej Beskidzkiej najlepsi w Małopolsce w zawodach JRG!