Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 28 czerwiec 2018 06:28

Władze Suchej czekają na krok sklepikarzy

Napisane przez

Suscy włodarze zachwalają nową promenadę miejską i liczą na to, że miejscowi przedsiębiorcy pójdą w ich ślady dążąc do estetyzacji centrum stolicy regionu.

- Ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ul. Mickiewicza, a szeregową zabudową handlowo-usługową - jedno z najpopularniejszych miejsc w naszym mieście zyskuje nowe oblicze. Przebudowa ciągu komunikacyjnego wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą sprawiło, że to tętniące życiem miejsce zyskało nowy, estetyczny wygląd – nie kryją zadowolenia władze Suchej Beskidzkiej.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, po kilkunastu latach użytkowania na jej powierzchni powstały liczne zagłębienia, w których zbierała się woda i tworzyły się kałuże utrudniające przejście pieszym i przejazd rowerzystom. Dlatego podjęto decyzję o modernizacji, która zakładała poszerzenie istniejącego ciągu pieszo – rowerowego i wykonanie nowej nawierzchni z dekoracyjnej kostki brukowej, o zróżnicowanej fakturze oraz kolorach, aby stanowił wygodną i komfortową przestrzeń zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

- Zamontowano 20 stylowych słupów oświetleniowych i oprawy iluminacyjne. Wymienione zostały także ławki. W ramach dalszych działań modernizacyjnych, aktualnie trwa II etap przebudowy ciągu komunikacyjnego. Zakres prac obejmuje wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, palisady betonowej, schodów terenowych oraz balustrad. W miniony piątek wzdłuż suskiej promenady zamontowano również 10 nowych, estetycznych ulicznych koszy na śmieci, które stanowią integralną część tego miejsca. Natomiast poprzednie kosze zostały umieszczone w innych częściach miasta m. in. przy ul. Zamkowej – informuje serwis prasowy stolicy powiatu suskiego.

Na tym nie koniec. W najbliższym czasie wymienione zostaną także tablice informacyjne. Kolejny etap modernizacji miejskiej promenady obejmujący wykonanie elementów pozostałej małej architektury tj. fontanny oraz przestrzennych elementów wizualnych, zostanie przeprowadzony w latach następnych.

- Samorząd miejski dba o estetyczny i funkcjonalny wygląd miasta. Wszyscy chcemy, żyć w dobrze zorganizowanej i zadbanej przestrzeni miejskiej. Taka przestrzeń to przecież prawdziwa wizytówka miasta – nie bez racji przyznają przedstawiciele suskiego ratusza. I dodają: - Liczymy na to, że właściciele obiektów usługowo-handlowych przylegających do promenady dostosują swoje posesje do nowych standardów.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaWładze Suchej czekają na krok sklepikarzy