Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 lipiec 2018 07:19

Radni Suchej nie chcą obniżać pensji burmistrza

Napisane przez

Na początku maja opublikowano rozporządzenie, zgodnie z którym o 20 procent obniżone miały zostać wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, przyjęte rozwiązanie nawiązuje do uchwalonej przez Sejm 10 maja 2018 r. nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, przewidującej obniżenie o 20 procent uposażenia parlamentarzystów. Jak podkreślają przedstawiciele rządu, ustawa ta była odpowiedzią na powszechne oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych.

„Wykonywanie funkcji zarządzających w samorządach – tak jak w przypadku posłów i senatorów – oznacza pełnienie służby na rzecz społeczeństwa. Dlatego podlega ono społecznej ocenie i powinno spełniać standardy wymagane w życiu publicznym” – czytamy w komunikacie służb premiera Mateusza Morawieckiego.

Innymi słowy, obejmuje też wójtów i burmistrzów.

Tymczasem w Suchej Beskidzkiej radni postanowili nie zmieniać wynagrodzenia burmistrzowi Stanisławowi Lichosytowi. Obecnie zarabia on 12 100 zł brutto. Po zmianach pensja włodarza stolicy regionu wyniosłaby 10 180 zł.

Burmistrz Suchej Beskidzkiej zapowiedział, że sam złoży wniosek dotyczący obniżenia jego pensji.

asdasdasdasdas