Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 31 lipiec 2018 08:01

W rocznicę Powstania zawyją syreny

Napisane przez

W związku z przypadającą 74 rocznicą Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia władze Suchej Beskidzkiej zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystym apelu organizowanym przez harcerzy z 2 Szczepu „Horyzont” z Suchej Beskidzkiej. „Apel Powstańców z 44r.” odbędzie się w najbliższą środę o 16.45 na suskim rynku.

Szare Szeregi to kryptonim Związku Harcerstwa Polskiego działającego w konspiracji od 27 września 1939 r. Były one najliczniejszą młodzieżową organizacją konspiracyjną, która w połowie 1944 r. skupiała ponad 15 tys. członków (harcerzy i harcerek) . W czasie Powstania Warszawskiego bataliony Szarych Szeregów walczyły w szeregach Armii Krajowej. Ich członkowie  pomagali powstańcom przenosząc meldunki, opiekując się rannymi oraz  roznosząc ulotki z informacjami dla cywilów. W celu upamiętnienia wydarzeń sprzed 74 lat suscy harcerze chcą propagować wśród mieszkańców a przede wszystkim młodych ludzi i dzieci patriotyzm oraz ofiarność polskiej młodzieży z wojennych lat.

Tradycyjnie w godzinę „W” tj. o 17.00 przy wtórze syren alarmowych wszyscy Polacy, w tym suszanie zatrzymają się na minutę, by oddać hołd Powstańcom Warszawskim.

Warto wspomnieć, że w  listopadzie 2017r. Rozkazem Komendanta Hufca Ziemi Wadowickiej został powołany 2 Szczep Drużyn Harcerski "Horyzont" w Suchej Beskidzkiej. W ostatnim czasie suscy harcerze rozwinęli swoją działalność m.in. uczestniczyli w zlotach swojego hufca, wyjeżdżali na obozy i szkolenia, zdobywali stopnie i sprawności. Czynnie brali udział w obchodach świąt państwowych, uroczystościach kościelnych oraz pełnili wartę honorową. Wszystkie te działania będą kontynuować i jest szansa, że ruch harcerski w naszym mieście na nowo "odżyje".

Źródło: UM Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaW rocznicę Powstania zawyją syreny