Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 11 październik 2018 07:38

Uczniowie wychodzą z lekcji i… kusi ich alkohol?

Uczniowie wychodzą z lekcji i… kusi ich alkohol? fot. Czytelnik

Po interwencji Czytelników portalu sucha24.pl w okolicy szkoły w Suchej Beskidzkiej mają zniknąć nadmiernie rzucające się w oczy reklamy alkoholu.

Czytelnicy portalu sucha24.pl zwrócili uwagę, że na ulicy Goetla, na zakręcie z Semika w Suchej Beskidzkiej pojawił się sklep monopolowy, który w dodatku reklamuje alkohol na tablicach ogłoszeń. Czytelnicy domniemają, że sklep jest zbyt blisko szkoły.

Jak się okazuje, suscy urzędnicy podkreślają, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie uzależnia lokalizacji punktu sprzedaży od odległości od budynku szkoły.

- Również regulacje zawarte w prawie miejscowym nie wprowadzają tego typu ograniczeń – zapewnia Tadeusz Woźniak, sekretarz gminy Sucha Beskidzka. - Uchwała rady dotycząca zasad miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, stanowi, że punt sprzedaży nie może być usytuowany na nieruchomości, na której znajduje się szkoła.

Jak dodaje przedstawiciel suskiego magistratu, sklep funkcjonujący przy ul. Goetla działa legalnie.

- Niezależnie od tego podjęliśmy rozmowy z przedsiębiorcą w celu zmiany formy reklamy, która zbyt eksponuje na zewnątrz budynku informacje dotyczące sprzedaży alkoholu – zapewnił Woźniak. -  Jeżeli tak się nie stanie, rada rozważy podjęcie zmiany uchwały, która uniemożliwi prowadzenie sprzedaży alkoholu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.  Należy również dodać, że zgodnie z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w sytuacji dokonania przez przedsiębiorcę sprzedaży alkoholu osobie nieletniej, organ wydający zezwolenie dokonuje jego cofnięcia. Przedsiębiorca, któremu cofnięto zezwolenie może wystąpić z wnioskiem o ponowne wydanie zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia wydania decyzji o jego cofnięciu – podkreśla sekretarz Suchej Beskidzkiej.

 

 

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaUczniowie wychodzą z lekcji i… kusi ich alkohol?