Tematem obszernie omawianym podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sucha Beskidzka był stan powietrza w mieście, który tajemniczym sposobem wciąż się pogarsza, mimo wdrażania różnych sposobów walki ze smogiem.
Pojawiła się szansa na to, że w ulica Kolejowa w Suchej Beskidzkiej doczeka się koniecznej modernizacji. Do tej pory było to niemożliwe z powodu jej nieuregulowanego stanu. Zajęte pod nią działki należą bowiem do Polskich Kolei Państwowych, które nie są zainteresowane remontem drogi, a miasto z kolei nie może wykonywać żadnych prac na gruntach, do których nie ma tytułu prawnego.
Planując trasę spaceru po Suchej Beskidzkiej, warto uwzględnić w niej cmentarz choleryczny, który ostatnio zmienił się nie do poznania. Do niedawna miejsce pochówku ofiar epidemii, która nawiedziła miasto w połowie XIX w., oznakowane było tylko drewnianym krzyżem stojącym w cieniu wyniosłych modrzewi.
Na całą niemal Suchą Beskidzką niosły się okrzyki: „Najpierw natura, potem matura”, „Dzieci i ryby swój głos mają”, „Zamiast na teście, bądź na proteście”, „Strajkuj z nami ponad podziałami”. W ten sposób młodzież chciała zwrócić uwagę na problem gwałtownie postępujących zmian klimatu.
29 listopada na całym świecie młodzi ludzie wyjdą na ulice z transparentami, by wezwać rządy swoich krajów do działań, które przyczynią się do znaczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Będzie to już kolejna akcja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, ale pierwsza, która obejmie również Suchą Beskidzką.
Już niebawem suscy miłośnicy wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerze będą mieli miejsce, w którym będą mogli do woli folgować swojej pasji. W Suchej Beskidzkiej ruszyły prace przy budowie skateparku.
Są w Polsce gminy, gdzie stawka za odbiór odpadów segregowanych wynosi ponad 30 zł od osoby miesięcznie. Mieszkańcom Suchej Beskidzkiej nie grozi podwyżka do aż tak niebotycznie wysokiej kwoty, ale niewykluczone, że będą płacić dwa razy więcej niż obecnie...
Nie dość, że brakuje firm chcących stanąć do przetargu, to jeszcze cena zaoferowana przez jedyną zainteresowaną budową bazy hotelowej w Suchej Beskidzkiej jest za wysoka.
Po Suchej Beskidzkiej prawdopodobnie grasuje truciciel. Jego ofiarą padają wolno żyjące koty, ale zagrożone są również domowe pieszczochy, bo nie wiadomo, gdzie wykładana jest karma z trutką. Zwierzaki padają jak muchy. Konają w strasznych mękach.
Ksiądz dr Wiesław Popielarczyk, na którego skarżyli się niektórzy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, już nie uczy religii w tej szkole. Odszedł na własne życzenie, ku nieukrywanej satysfakcji tych, którym nie podobały się jego metody nauczania.
Na szczęście to tylko jednodniowa zmiana organizacji ruchu wprowadzona po to, by usprawnić ruch w dniu Wszystkich Świętych.
Komuś wyjątkowo nie przypadły do gustu metody edukacyjne proboszcza parafii w Suchej Beskidzkiej. Do tego stopnia, że domaga się usunięcia kapłana ze stanowiska katechety w suskim Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie! Pismo w tej sprawie zostało skierowane do metropolity krakowskiego.
Pod koniec ubiegłego miesiąca Ewa Wachowicz, która prowadzi popularny telewizyjny program kulinarny, gościła w Suchej Beskidzkiej. Efekty tej wizyty można będzie zobaczyć w telewizji Polsat. 9 listopada około 10.00 zostanie wyemitowany odcinek cyklu „Ewa gotuje”, w którym pojawią się ujęcia nakręcone w suskim zamku.