Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zawoja (511)

poniedziałek, 11 styczeń 2021 08:47

Zawoja inwentaryzuje źródła ciepła

Napisał

Rozpoczyna się inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie Gminy Zawoja. Spisem objęte zostaną wszystkie budynki w gminie.

Wolny dzień i zbliżający się weekend zachęcają do górskich wycieczek. Dyrekcja Babiogórskiego Parku Narodowego ostrzega, że w masywie Babiej Góry panują bardzo trudne warunki, a szlak przez  Perć Akademicką jest zamknięty.

Paweł Żygliński to prawdziwy człowiek orkiestra. Trenuje, morsuje, walczy, a do tego uczy młodzież w szkołach wojskowych, m.in. w Andrychowie i Wadowicach. Tym razem pokazał jak zahartowany ma organizm i w Sylwestra zdobył Babią Górę... w szortach.

piątek, 25 grudzień 2020 13:55

Kolędowali i wspominali dawne zwyczaje (wideo)

Napisane przez

Jak z bicza strzelił minęło 5 lat od momentu „odbudowy” Orkiestry Dętej Zawoi pod szyldem Babiogórska Orkiestra Dęta. Pół dekady było okresem wytężonej pracy, która przyniosła wymierne efekty. Sami zobaczcie.

Rynkowe realia są jakie są, więc zawojskim radnym nie udało się utrzymać na przyszło rok dotychczasowej stawki za odbiór odpadów. Mieszkańcy tej gminy nie mogą jednak narzekać, o ile segregują odpady.

Babiogórski Park Narodowy na przyszły rok przygotował dla mieszkańców i zwiedzających pogranicze polsko-słowackie w rejonie masywu Babiej Góry z obu stron granicy zestaw publikacji zachęcających do odwiedzania tego terenu i czerpania z tutejszego dziedzictwa naturalnego oraz kulturowego.

Członkowie Stowarzyszenia Babiogórska Orkiestra Dęta, tj. członkowie Orkiestry Dętej w Zawoi serdecznie dziękują za dotychczasową pomoc i wsparcie, które otrzymali od lokalnej społeczności i proszą, by nadal o nich nie zapominać. Jednocześnie składają wszystkim świąteczne życzenia.  

Mieszkańcy wielu gmin naszego powiatu utyskują na funkcjonowanie komunikacji zbiorowej, skarżąc się na małą ilość kursów lub niekiedy zupełny ich brak. W gminie Zawoja ma on zostać rozwiązany w ciągu kilku tygodni. Planowane jest utworzenie czterech gminnych linii, w tym jednej czasowej!

Duże nakłady poczyniono w ostatnich miesiącach na budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawoi Wilcznej. Obiekt, w którym na przestrzeni lat znacznie zmalała ilość uczniów ponownie ma tętnić życiem. I to już od września przyszłego roku.

Strona 1 z 40
klimatyzator

Gazetki Promocyjne