Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zawoja (484)

środa, 21 październik 2020 13:16

Skawica wzbogaciła się o deptak

Napisane przez

W centrum Skawicy nad potokiem Skawica Sołtysia powstał urokliwy deptak. Można nad nim nie tylko wsłuchać się w szum potoku, ale i nacieszyć wzrok panoramą pasma Policy.

Dwa kolejne koła łowieckie działające na terenie powiatu suskiego ogłosiły kalendarze polowań na najbliższych kilka miesięcy. Tym razem do wiadomości, nieprzypadkowo, podały je Knieja i Skalniak.

poniedziałek, 19 październik 2020 13:42

Podstawówka w centrum Zawoi do końca tygodnia w trybie zdalnym

Napisał

Pandemia koronawirusa coraz bardziej daje się we znaki. Wśród zakażonych nie brakuje uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkół. Dwa przypadki  zakażenia wirusem SARS-CoV-2 odkryto w Szkole Podstawowej nr 1 w Zawoi. Z tego powodu do końca tygodnia zawieszone są zajęcia w całej szkole.  

Dzięki realizacji przez Gminę Zawoja projektu „Babiogórskie ścieżki” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna metamorfozę przeszły tereny w Zawoi Czatoży. Na inwestycji skorzystają nie tylko mieszkańcy i turyści, ale także przyroda.   

Słyszeliście o rykowisku, ale nigdy go nie widzieliście? Dzięki Babiogórskiemu Parkowi Narodowemu można teraz zobaczyć i usłyszeć jak zachowują się jelenie w okresie godowym.

Są takie miejsca, do których chce wracać tak często, jak to tylko możliwe. Pozwalają nam oderwać się od codziennych obowiązków, zachwycają pięknem otaczającej przyrody i wywołują w nas bardzo pozytywne uczucia. Do grona tych miejsc z pewnością można również zaliczyć babiogórskie zakątki, do których będzie można dotrzeć zupełnie nowymi ścieżkami. Ich uroczyste otwarcie już w sobotę!

Rada Gminy w Zawoi nie wyraziła zgody na zmianę przebiegu granic obszaru Natura 2000 i włączenie do niego Jaskini Oblica w Skawicy i jej bezpośredniego sąsiedztwa. Negatywnie opiniując wniosek w tej sprawie wystosowany przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska podkreśliła, że na terenie gminy ochrona środowiska naturalnego prowadzona jest w… znacznie większym zakresie.  

Niewątpliwie najbardziej znanym zielonym obiektem sportowym w Zawoi jest położony w centrum wioski stadion. Przez lata dzieci i młodzież korzystały też z boiska w Dolnej Zawoi. Teraz jest to niemożliwe. Wiemy dlaczego.  

Wielki smutek ogarnął polski Kościół. Do wieczności odszedł mocno związany z Zawoją kardynał Marian Jaworski.  11 lat temu  przyznano mu tytuł „Honorowy Obywatel Gminy Zawoja. Miał 94 lata.

Strona 1 z 38
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne