Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zawoja (457)

poniedziałek, 03 luty 2020 17:17

Gmina Zawoja. Mniej dzieci przychodzi na świat

Napisane przez

W ubiegłym roku w gminie Zawoja urodziło się znacznie mniej dzieci niż w 2018. Czyżby pary z tego terenu zniechęcał do prokreacji brak żłobka, o którego utworzenie część z nich już od jakiegoś czasu walczy?

czwartek, 23 styczeń 2020 07:00

Kontrolują ośrodki wypoczynkowe pod Babią Górą

Napisane przez

Policjanci wspólnie z przedstawicielami sanepidu oraz kuratorium oświaty kontrolowali miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie miejscowości Zawoja.

W ramach współpracy policji z innymi instytucjami w działaniach „Bezpieczne Ferie 2020” przeprowadzane są kontrole miejsc wypoczynku, w których wypoczywają dzieci.

We wszystkich placówkach kontrole dotyczą m.in. wymaganej dokumentacji, a także zaplecza mieszkalnego oraz socjalnego, jakim dysponują właściciele obiektów. Zapraszani na sprawdzenia policjanci mają okazję porozmawiać z opiekunami, jak i też samymi dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

Współpraca policji z przedstawicielami sanepidu oraz Kuratorium Oświaty jest już tradycją w realizacji działań „Bezpieczne Ferie”. Wspólne wizytacje miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży będą kontynuowane do końca ferii.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

środa, 15 styczeń 2020 20:47

Choć to zima, misiek nie śpi

Napisane przez

Kto wybiera się w najbliższych dniach na Babią Górę, powinien mieć się na baczności. Warunki na szlakach są trudne, nietrudno o poślizgnięcie i złamanie lub zwichnięcie nogi. Ale to nie jedyne zagrożenie – w czasie wycieczki można też natknąć się na niedźwiedzia brunatnego.

wtorek, 14 styczeń 2020 11:06

Mistrzyni obiektywu

Napisane przez

Na zdjęciach Dagmary Florczak z Zawoi świat wydaje się tak piękny, że aż nierealny. Kobieta potrafi dostrzec i uchwycić w kadrze ulotne, wyjątkowe chwile – niezwykły układ chmur, fascynujące efekty świetlne, grę światłocienia. Choć używa tylko prostych w obsłudze aparatów kompaktowych, jej talent sprawia, że uzyskuje efekty, jakich pozazdrościć jej mogą profesjonalni fotografowie.

poniedziałek, 30 grudzień 2019 21:06

Lodowisko "Biały Orlik" w Zawoi Wilcznej

Napisał

Lodowisko "Biały Orlik" w Zawoi Wilcznej - Otwarcie 31.12.2019 r - w dniu otwarcia lodowiska wstęp bezpłatny.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 15:50

Gmina Zawoja. Chcą mieć żłobek

Napisane przez

Mieszkańcom Zawoi i Skawicy marzy się żłobek zlokalizowany w ich gminie. Do najbliższego, mieszczącego się w Suchej Beskidzkiej, mają od kilkunastu do blisko trzydziestu kilometrów. Ale odległość to tylko część problemu. Aby bowiem martwić się dojazdem, przede wszystkim trzeba dziecko zapisać do takiej placówki, a o to jest bardzo trudno.

niedziela, 08 grudzień 2019 21:33

Zawoja. Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego

Napisał

Złote Gody to wyjątkowy i niecodzienny jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykła rocznica, którą może pochwalić się niewiele par małżeńskich. 

sobota, 02 listopad 2019 21:25

Zawoja zmienia się na lepsze

Napisane przez

Nikogo nie trzeba przekonywać o urokach Babiej Góry i jej najbliższych okolic. Nie brak jednak osób, które uważają, że przydałoby się w jej rejonie więcej możliwości spędzania wolnego czasu, by dogłębniej cieszyć się przyrodą i pięknymi widokami. Ale już wkrótce malkontenci będą mieli mniej powodów do niezadowolenia.

wtorek, 01 październik 2019 08:56

Dotacja na wymianę pieców/kotłów

Napisane przez

Burmistrz Miasta Jordanowa ogłasza nabór wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPOWM) na wymianę pieców węglowych w gospodarstwach domowych.

Strona 1 z 36