Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zawoja (467)

Władze Zawoi ostrzegają przed nieświadomym przekroczeniem granicy polsko-słowackiej. Można się narazić na dwutygodniową kwarantannę.

Z dniem 5 maja 2020 firma Robertur we współpracy z firmą Wójtowicz Travel wprowadza kursy busów na trasie Zawoja Policzne- Zawoja Markowa- Sucha Beskidzka Szpital - Sucha Beskidzka PKP.

środa, 29 kwiecień 2020 08:54

Zawoja otwiera targowisko

Napisane przez

W dniu 2 maja 2020 r. (sobota ) otwarte zostanie targowisko w Zawoi Centrum z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

wtorek, 14 kwiecień 2020 11:37

Zawoja. Zalany urząd

Napisane przez

W Urzędzie Gminy Zawoja Wielkanoc zakończyła się… powodzią. W czasie świąt w budynku pękł wężyk nad umywalką i woda zalała podłogi. Ściany są częściowo przemoczone, ale urządzenia i dokumenty ocalały. Wprawdzie nie wszystkie, ale tym, które były potrzebne, nic się nie stało.

poniedziałek, 13 kwiecień 2020 10:59

Transmisja Mszy Św. z kościoła w Skawicy

Napisane przez

Dziękujemy za pomoc w realizacji transmisji: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi Łukasz Kulka, FHU SKANET Adam Brańka

Drugiego kwietnia 1969 r. na północnym stoku Policy rozbił się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, lecący z Okęcia do Krakowa.


W trakcie lotu, z niewyjaśnionych do dziś powodów, maszyna zboczyła z kursu i uderzyła o mocno zalesione zbocze góry, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od lotniska w Balicach, na które zmierzała. W jej wyniku zginęły 53 osoby. Była to najtragiczniejsza wyprawa w historii ratownictwa górskiego w Polsce, w której wzięli udział ratownicy Grupy Podhalańskiej, Grupy Beskidzkiej oraz Grupy Tatrzańskiej GOPR.

W swojej książce “Mój GOPR” tak napisał o niej Adam Jurczakiewicz, legenda ratownictwa górskiego: “Podczas wieloletniej działalności Grupy Podhalańskiej GOPR wydarzyło się kilka katastrof samolotów i śmigłowców. Najtragiczniejszą jednak była katastrofa samolotu pasażerskiego PLL “LOT” na stokach Policy koło Babiej Góry. Braliśmy udział w tej akcji, trwała trzy dni, ale nawet teraz, po tylu latach, nie chcę i nie potrafię opisywać tego, co wtedy widzieliśmy i przeżyliśmy.”

Źródło: fb Grupa Podhalańska GOPR

Niedawno pisaliśmy o tragicznym stanie schodów wejściowych do Urzędu Pocztowego w Zawoi i zalegających wokół budynku śmieciach. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Zawoi Michał Bartyzel zaapelował wówczas do Poczty Polskiej o niezwłoczny ich remont i uporządkowanie terenu.

czwartek, 19 marzec 2020 09:09

Zawoja - Ósmy Cud Świata według autorów Klanu

Napisane przez

Niewykluczone, że latem Zawoję czeka najazd fanów telewizyjnego Klanu. Miejscowość spod Babiej Góry została doceniona przez autorów popularnego serialu.

wtorek, 10 marzec 2020 12:18

Schody w rozsypce i góry śmieci

Napisane przez

Już od wielu miesięcy schody prowadzące do Urzędu Pocztowego w Zawoi dosłownie się rozpadają i - mimo wywieszki, że realizacja ich remontu została zgłoszona - nadal nikt nie próbuje doprowadzić ich do stanu używalności. Jakby tego było mało, najbliższa okolica budynku wygląda jak jedno wielkie wysypisko śmieci.

Strona 1 z 36