Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 04 grudzień 2018 14:12

Potock – specjaliści od magnetyzujących dźwięków

Czasami inspirujące rzeczy dzieją się przez przypadek, choć wcale przypadkiem nie są. Zbieg okoliczności i podobne pasje potrafią jednak bratać ludzi, którzy wcześniej właściwie się nie znali. Oto przepis na takie projekty jak Potock, który jest porywającą, muzyczną mieszanką rocka i folku. 

 

Pierwsze wspólne dźwięki

Spotkanie artystów tworzących grupę Potock było dość nieoczekiwane. Połączyło ich bowiem widowisko „Pamiętnik Babiej Góry” (reż. Arkadiusz Ziętek), które można było zobaczyć w Zawoi. Ten spektakl przywołał mnóstwo wspomnień, dawnych opowieści spod Babiej Góry, ale i stał się świetnym sposobem na zaangażowanie wielu mieszkańców i sympatyków gminy we wspólne działanie. 

Na próbach do spektaklu nie zabrakło również członków zespołu Body Mind Relation oraz dziewcząt z zespołu Juzyna. I to właśnie w trakcie tych spotkań muzycy postanowili połączyć swoje mocniejsze, rockowe dźwięki z góralskim śpiewem. Chyba nikt tak naprawdę się nie spodziewał, że z tego spontanicznego zetknięcia dwóch różnych muzycznych światów może narodzić się wspólny poważny i tak magnetyzujący projekt. Rzeczywistość przekroczyła w tym przypadku najśmielsze oczekiwania, a zabawa dźwiękiem, ciekawe aranżacje góralskich pieśni i swoboda artystów w poruszaniu się po muzycznych przestrzeniach dały porywający efekt. 

Nic zatem dziwnego, że już od początku wspólnej drogi młodzi artyści byli zapraszani na koncerty. Wystąpili m.in. podczas Babiogórskiej Jesieni, w trakcie której występowali jeszcze pod roboczą nazwą Body Mind Relation i przyjaciele oraz zespół Juzyna. Muzyczna droga, którą obrali zainspirowała ich jednak do nazwania tego wspólnego przedsięwzięcia. Godziny negocjacji, setki pomysłów i mamy rezultat – ich projekt zyskał nazwę Potock.    

Czas na płytę

Już całkiem niedługo, bo 9 grudnia odbędzie się premiera płyty zespołu Potock. Ten krążek został wydany dzięki programowi EtnoPolska Narodowego Centrum Kultury i będzie można na nim znaleźć również utwory w wykonaniu zespołu Juzyna. 

Jak wyglądała praca nad płytą, które utwory zespołu będzie można na niej usłyszeć, jakie plany na przyszłość mają członkowie zespołu Potock? O tym z pewnością dowiemy się więcej podczas premiera płyty, która odbędzie się w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury 9 grudnia 2018 r. o godzinie 17:45. 

To będzie wieczór pełen atrakcji! Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej o Zespole Potock.
Więcej o wydarzeniu.

 

HomeWydarzeniaZawojaPotock – specjaliści od magnetyzujących dźwięków