Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 24 grudzień 2018 09:32

Górale zagrają i zaśpiewają podczas pasterki

Atmosferę Bożego Narodzenia szczególnie czuć słuchając kolęd wykonanych przez zespoły regionalne.

W wigilię Bożego Narodzenia Msze św. W parafii w Zawoi Centrum odbędzie tradycyjna Pasterka w oprawie miejscowych zespołów regionalnych.

- W Wigilię wszyscy zasiadamy do stołu wigilijnego. Jest to święto rodzinne. Bierzmy opłatek do ręki z sercem przepełnionym miłością i przebaczeniem jeden drugiemu. Boża Dziecina przychodzi, aby nas pojednać ze Swoim Ojcem Niebieskim – zachęcają duszpasterze spod Babiej Góry. - O północy zostanie odprawiona Pasterka, w czasie której razem z nami kolędy śpiewać będą członkowie zespołów regionalnych – dodają.

I zwracają się z prośbą do parafian, którzy mają stroje regionalne, aby na Pasterkę przyszli w tych strojach.

Po Pasterce w kościele, jak co roku, zespoły regionalne będą śpiewać kolędy. - Zatrzymajmy się, aby posłuchać tych zespołów – zachęcają kapłani.

 

HomeWydarzeniaZawojaGórale zagrają i zaśpiewają podczas pasterki