Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 marzec 2019 07:28

Karetki nie dojechały do pacjentów

Karetki nie dojechały do pacjentów Zdjęcie poglądowe, archiwum

Osoby zamieszkujące górzyste, wyżej położone tereny, nie mogą liczyć na dojazd ambulansów pod ich domy. Tymczasem radny z Zawoi Tomasz Budzowski poinformował w imieniu dyrektora suskiego szpitala, że pomimo niewystarczającej ilości karetek pogotowia szpital dołoży wszelkich starań, aby pomoc dotarła do wszystkich pacjentów.

Radny przekazał, że niedojeżdżanie karetek pod dom pacjenta wiązało się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi uniemożliwiającymi dojazd nawet pomimo użycia łańcuchów i napędu na cztery koła. Przedstawiciel władz samorządowych podkreślił, że miały miejsce tylko dwie lub trzy tego typu sytuacje.

Jednak sołtys Władysława Trybała nie zgodziła się z tymi doniesieniami. 

-Nawet przy sprzyjających warunkach pogodowych mieszkańcy Zawoi Mosornego muszą być zwożeni do głównej drogi, gdyż do tej pory szpital nie dysponuje pojazdami z napędem na cztery koła – stwierdziła.

Jak powiedział Tomasz Budzowski – konkurs na przewóz pacjentów do szpitala jeszcze się nie odbył, jednak w specyfikacji zaznaczone jest między innymi, iż pojazdy dojeżdżające w tereny górskie muszą być wyposażone w odpowiedni napęd.

 

Małgorzata Folwarska

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaKaretki nie dojechały do pacjentów