Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 marzec 2019 07:28

Karetki nie dojechały do pacjentów

Napisane przez
Karetki nie dojechały do pacjentów Zdjęcie poglądowe, archiwum

Osoby zamieszkujące górzyste, wyżej położone tereny, nie mogą liczyć na dojazd ambulansów pod ich domy. Tymczasem radny z Zawoi Tomasz Budzowski poinformował w imieniu dyrektora suskiego szpitala, że pomimo niewystarczającej ilości karetek pogotowia szpital dołoży wszelkich starań, aby pomoc dotarła do wszystkich pacjentów.

Radny przekazał, że niedojeżdżanie karetek pod dom pacjenta wiązało się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi uniemożliwiającymi dojazd nawet pomimo użycia łańcuchów i napędu na cztery koła. Przedstawiciel władz samorządowych podkreślił, że miały miejsce tylko dwie lub trzy tego typu sytuacje.

Jednak sołtys Władysława Trybała nie zgodziła się z tymi doniesieniami. 

-Nawet przy sprzyjających warunkach pogodowych mieszkańcy Zawoi Mosornego muszą być zwożeni do głównej drogi, gdyż do tej pory szpital nie dysponuje pojazdami z napędem na cztery koła – stwierdziła.

Jak powiedział Tomasz Budzowski – konkurs na przewóz pacjentów do szpitala jeszcze się nie odbył, jednak w specyfikacji zaznaczone jest między innymi, iż pojazdy dojeżdżające w tereny górskie muszą być wyposażone w odpowiedni napęd.

 

Małgorzata Folwarska

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaKaretki nie dojechały do pacjentów