Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 marzec 2019 08:13

Dzikie wysypiska w Zawoi w oku kamery

Dzikie wysypiska w Zawoi w oku kamery Zdjęcie poglądowe, pixabay.com

Wiceprzewodniczący zawojskiej rady Sławomir Kudzia wystosował do wójta i prezesa rady prośbę o uprzątnięcie śmieci zalegających przy pętli autobusowej w Zawoi. Proceder wyrzucania odpadów nasilił się tak bardzo, iż konieczne jest zamontowanie monitoringu.

Jak powiedział wiceprzewodniczący – gdyby odpady były zapakowane w worki wydane przez gminę, można by było przyznać ludziom rację, gdyż powinno istnieć miejsce do składowania tychże. Lecz śmieci wyrzucane przy pętli są zwykle zapakowane w najzwyklejsze worki zakupione w marketach.

- Wśród odpadów wyrzucanych koło pętli znaleźć można nawet łóżko, które zostało tam postawione w dzień Wigilii Bożego Narodzenia – nie kryje oburzenia Kudzia.

Zaproponowany został montaż dwóch kamer. Jednej prawdziwej oraz jednej atrapy, która byłaby umiejscowiona w widocznym miejscu. Ważne jest też, aby latarnia stojąca nieopodal pętli została uruchomiona. Miałoby to zniechęcić ludzi do wieczornego i nocnego podrzucania odpadków w okolice przystanku.

Analogiczna sytuacja ma miejsce w okolicach szlaku turystycznego w okolicach Zawoi Mosorny. Sołtyska Władysława Trybała zwróciła uwagę, iż nagminnie są tam zostawiane śmieci.

- W głowie się nie mieści, żeby szlak turystyczny zaczynał się śmietniskiem  – skomentowała sołtyska.

Prezes odpowiedział, iż jedna kamera została już zamontowana i jest w „fazie testowania”. Nie podał jednak terminu zainstalowania pozostałych kamer.

 

Małgorzata Folwarska

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaDzikie wysypiska w Zawoi w oku kamery