Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 21 marzec 2019 07:13

Alpejskie biegi w Zawoi

Festiwal Biegów Alpejskich odbędzie się w Zawoi tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, które co roku przyciąga miłośników biegów alpejskich.

Biegi są krótkie lub bardzo krótkie, ale są to trudne biegi, ponieważ trasa prowadzi tylko pod górę, a biegów jest aż 13! Dystans łączny pod górę wynosi 40 km, ale należy pamiętać, że na start kolejnego biegu trzeba zbiegnąć na dół. W pionie wygląda to jeszcze poważniej, bo suma przewyższenia w górę wszystkich biegów łącznie wynosi +6200 m!

Festiwal Biegów Alpejskich to 2 dni przygody i walki ze słabościami. To przeżywanie własnych i cudzych kryzysów. 13 razy możesz zmierzyć się ze swoimi rywalami, 13 razy możesz walczyć. A ile razy możesz upaść i wstać – to możesz sprawdzić w dniach 3-4 sierpnia 2019 r. w Zawoi.

Organizatorzy zapraszają do rywalizacji w 4 biegach, w których będzie prowadzona odrębna klasyfikacja:

- VIII Chaszczok-Bieg na Babią Górę: 10 km, +1185 m/-65 m

- Bieg na Małą Babią: 6,7 km, +905 m/-115 m

- Bieg Wschodzącego Słońca: 4,7 km, +710 m

- Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików: 7,55 km, +1040 m/-50 m

Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (jest to dystans bez zbiegów na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 31 godzin! Jeżeli go ukończysz to żadna 100-ka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, z wyjątkiem może Ultramaratonu 6xBabia Góra :)

Kto jeszcze nie jest w stanie zmierzyć się z Etapowym Maratonem Biegów Alpejskich może spróbować sił w rywalizacji w Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich. Ta krótsza etapówka składa się z 8 biegów o łącznym dystansie pod górę 20 km (+ zbiegi na start kolejnego etapu) o łącznym przewyższeniu w górę +3100 m!

Rywalizację w Etapowym Maratonie oraz Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich zakończy bieg finałowy, którym będzie Bieg na Mosorny Groń. W tym ostatnim etapie czasy wszystkich zawodników zostaną podzielone przez 10 i zawodnicy wystartują „na dochodzenie” w odpowiednio zmniejszonych odstępach czasowych. Kto wygra ten bieg finałowy ten wygra odpowiednio Etapowy Półmaraton oraz Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. W tym ostatnim biegu wszystko może się zdarzyć ...

 

Strona biegu: http://biegnababia.pl/

Źródło:
mat.pras. „Kozica” Fundacja Biegów Górskich/fot. Krzysztof Nagacz

 

HomeWydarzeniaZawojaAlpejskie biegi w Zawoi