Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 10 maj 2019 08:16

Zawoja. Będzie myjnia, ale co z parkingiem?

Radni Zawoi podczas ostatniej sesji poruszyli sprawę placu za ośrodkiem zdrowia w Centrum. W tym miejscu rozpoczęła się budowa myjni samochodowej.

- Mieszkańcy pytają się, co z parkingiem, który tam był? Teren został ogrodzony i nie ma miejsca do parkowania - stwierdził Tomasz Budzowski, radny gminy Zawoja.

Jak przypomniał Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja, tamtejszy samorząd nie jest właścicielem tego terenu.

- Dwie kadencje temu radni wyrazili zgodę na sprzedaż tego placu. Rozmawiałem z inwestorem, po uruchomieniu myjni ogrodzenie zostanie zdemontowane. Na czas budowy teren musi jednak zostać zabezpieczony. Parking więc nadal tam będzie funkcjonował. Uważam że właścicielowi myjni będzie zależało na tym, by parking istniał – dodał wójt.

Obawy też budzi zablokowanie ewentualnego dojazdu do pobliskiego targowiska

- W umowie jest zgoda na umożliwienie przejazdu w dni targowe - uspokoił Pająk.

Aby jednak nie mnożyć trudności, pojawiły się głosy o możliwości przeniesienia targowiska.

- Była powodowana zamiana gruntów, ale została ona odrzucona. Tak więc ten pomysł upadł. Poczekajmy jak to będzie wszystko funkcjonowało po uruchomieniu myjni, do tematu zawsze można wrócić - zapowiedział włodarz gminy Zawoja.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Będzie myjnia, ale co z parkingiem?