Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 06 czerwiec 2019 07:00

Królową Beskidów zawładną górscy biegacze

Królową Beskidów zawładną górscy biegacze fot. Magdalena Bogdan
To jedna z najbardziej widowyskowych imprez górskich w naszym regionie. Już 8 czerwca 2019 r. Ultramaraton Babia Górapo raz kolejny zgromadzi miłośników biegów górskich, którzy zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce.
 
W tym roku nastąpiły zmiany w trasach Ultramaratonu Babia Góra. W ramach wydarzenia pojawi się nowy dystans, mianowicie Ultramaraton 2xBabia Góra. Będzie to bardzo wymagające 50 kilometrów o przewyższeniu +3700 m/-3700 m, w którym uczestnicy będą musieli pojawić się na szczycie Babiej Góry dwukrotnie, oczywiście za każdym razem będą wbiegać na szczyt Królowej Beskidów innym szlakiem.
 
Uczestnicy najdłuższych dystansów pobiegną częściowo po nowych trasach.
 
Trzy wbiegnięcia na Babią Górę Ultramaratonu 3xBabia Góra będą poprowadzone: pierwszy raz od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę i Kępę, drugi raz ostrym podejściem wzdłuż granicy, a trzeci raz wymagającą Percią Akademików.
 
Sześć wbiegnięć na Babią Górę Ultramaratonu 6xBabia Góra będzie poprowadzone: pierwszy raz od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę i Kępę, drugi raz zielonym szlakiem od strony południowej, trzeci raz ostrym podejściem wzdłuż granicy, czwarty raz czerwonym szlakiem przez Przełęcz Brona, piaty raz wymagającą Percią Akademików i szósty raz Percią Przyrodników.
 
Limit czasu na pokonanie trasy Ultramaratonu 6xBabia Góra pozostaje niezmienny, czyli 17 godzin! Ultramaraton 6xBabia Góra to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce, w którym zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, to nadal rywalizacja z limitem czasu! Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie! Startując w Ultramaratonie 6xBabia Góra rywalizację można zakończyć na dystansie 5xBabia Góra lub 4xBabia Góra.
 
W ramach Ultramaratonu Babia Góra odbędą się cztery główne biegi:
 
- Ultramaraton 6xBabia Góra: 100 km, +7100 m/-7100 m
 
- Ultramaraton 3xBabia Góra: 68 km, + 4800 m/-4800 m
 
- Ultramaraton 2xBabia Góra: 50 km,  +3700 m/-3700 m
 
- Półmaraton 1xBabia Góra: 23,5 km, +1450 m/-1450 m
 
Trasy tych biegów przebiegać będą między innymi przez Nadleśnictwo Sucha po drogach i ścieżkach leśnych w leśnictwach:
 
- Czarna Hala w oddz. 466 i 479
 
- Mosorne w oddz. 409, 399,398, 397, 407, 406, 405 i 402
 
 
 
Organizatorem imprezy jest "KOZICA" Fundacja Biegów Górskich
 
Więcej szczegółów znajduje się na stronie organizatora: www.ultrababia.pl oraz Fanpage’u Ultramaratonu Babia Góra: https://www.facebook.com/UltramaratonBabiaGora/
 
Źródło: Nadleśnictwo Sucha

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaKrólową Beskidów zawładną górscy biegacze