Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 02 listopad 2019 21:25

Zawoja zmienia się na lepsze

Wiata w Zawoi Czatoży. Wiata w Zawoi Czatoży. Foto: UG Zawoja

Nikogo nie trzeba przekonywać o urokach Babiej Góry i jej najbliższych okolic. Nie brak jednak osób, które uważają, że przydałoby się w jej rejonie więcej możliwości spędzania wolnego czasu, by dogłębniej cieszyć się przyrodą i pięknymi widokami. Ale już wkrótce malkontenci będą mieli mniej powodów do niezadowolenia.

 

W Zawoi, u stóp Królowej Beskidów trwają prace w ramach projektu „Babiogórskie ścieżki”. W ich ramach powstaje między innymi Strefa Aktywnego Wypoczynku z fantastycznym placem zabaw, przeznaczonym nie tylko dla najmłodszych, oraz edukacyjna trasa, którą można będzie wykorzystywać jako dodatkowy szlak spacerowy. W planach jest też wykonanie antresoli z punktem obserwacyjnym zaopatrzonym w specjalną lornetkę. Ponadto wyremontowana zostanie wiata połączona z niewielką sceną, znajdująca się w Zawoi Czatoży.

Na realizację projektu gmina Zawoja otrzymała prawie 2,2 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Inwestycja powinna zostać ukończona przed początkiem lutego 2020 roku.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja zmienia się na lepsze