Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 28 listopad 2014 11:50

Zawoja. Rada gminy zaprzysiężona

Napisał
Zawoja. Rada gminy zaprzysiężona Jerzy Pająk - przewodniczący Rady Gminy Zawoja

Nowo wybrani radni z gminy Zawoja już oficjalnie mogą podejmować wiążące decyzje. Miejscowa rada gminy została zaprzysiężona.

 "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców." Wypowiadając te słowa radni z gminy Zawoja potwierdzili, że gotowi są przez najbliższe cztery lata decydować o najważniejszych sprawach i problemach z którymi przyjdzie borykać się mieszkańcom.

Na pierwszej w tej kadencji sesji rady gminy dokonano również wyboru przewodniczącego. W szranki stanęli Jerzy Pająk oraz Sławomir Kudzia. Ten pierwszy z kandydatów na to zaszczytne stanowisko otrzymał 10 głosów, drugi - 5.  Zastępcą przewodniczącego wybrano Sławomira Kudzię oraz Jana Borkowskiego.

Teraz radni czekają na wybór wójta. O tym, kto zostanie włodarzem gminy, w niedzielnym głosowaniu zadecydują mieszkańcy. Następnie, do siedmiu dni  po wyborze wójta, odbędzie się posiedzenie rajców, na którym wybiorą składy komisji merytorycznych rady.


Przypomnijmy, w ławach Rady Gminy Zawoja zasiedli: Bogdan Kidoń,  Hubert Kowaliczek,Celina Królczyk, Jan Borkowski,  Sławomir Kudzia,  Dorota Ficek, Władysława Trybała, Barbara Marek,Małgorzata Pacyga, Kazimierz Pająk, Piotr Żurek,Jerzy Pająk, Piotr Matyja, Romuald Pacyga, Agata Matyja.

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Rada gminy zaprzysiężona