Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 27 maj 2020 11:45

Lepiej nie przekraczać granicy podczas spaceru

Napisane przez

Władze Zawoi ostrzegają przed nieświadomym przekroczeniem granicy polsko-słowackiej. Można się narazić na dwutygodniową kwarantannę.

Władze gminy Zawoja powołują się na informacje z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W ostatnim bowiem czasie coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których turyści spacerujący w rejonach przygranicznych przechodzą na stronę Republiki Słowackiej. Jak poinformowali karpaccy pogranicznicy, w weekend kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w okolicach Szczawnicy.  Teraz muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Karpaccy strażnicy graniczni przypominają, że kontrola graniczna na granicy wewnętrznej została przedłużona do 12 czerwca. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Granicę polsko-słowacką można przekraczać jedynie w Chyżnem i Barwinku.

— Przypominamy, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim  Barwinek – Vysny Komarnik – informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

I podkreśla, że przekroczenie granicy z Republiką Słowacji w innych miejscach m.in.: na szlaku turystycznym czy ścieżce rowerowej stanowi wykroczenie z kodeksu wykroczeń. Dodatkowo osoby, które dokonają przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom skierowane zostaną na 14-dniową kwarantannę.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaLepiej nie przekraczać granicy podczas spaceru