Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 20 styczeń 2015 17:20

Mosorny Luxemburski

Napisał
By Beemwej (Praca własna) By Beemwej (Praca własna) wikipedia.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało zgodę na przeniesienie majątku Polskich Kolei Linowych do nowej spółki PKG. Jak podaje MSW, majątek PKL od 2013 nie jest już polski.

 

- Decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zezwala spółce  Polskie Koleje Górskie SA z siedzibą w Zakopanem na nabycie nieruchomości wchodzących w skład majątku spółki Polskie Koleje Linowe S.A. w drodze połączenia się spółek – poinformowała Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. -  Obydwa podmioty będące stronami prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postępowania administracyjnego były już cudzoziemcami przed datą jego wszczęcia.

Jak dodaje, decyzja ta wydana została po przeprowadzeniu zgodnego z przepisami ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców postępowania administracyjnego, po uzyskaniu wymaganych przepisami prawa opinii organów administracji  uczestniczących w procesie decyzyjnym, odpowiedzialnych m.in. za obronność, bezpieczeństwo państwa, które nie zgłosiły zastrzeżeń co do wydania zezwolenia. 

Zagraniczny właściciel to spółka Altus z kapitałem luxemburskim. Wygląda więc na to, że nieruchomości PKL na Mosornym Groniu od 2013 roku należą do luxemburskiego właściciela. Poprzedni włodarz Zawoi, Tadeusz Chowaniak nie był przychylny rozwojowi sytuacji. Negatywnie zaopiniował sprawę  wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca. Wyjaśniał, że interes mieszkańców Zawoi nie został należycie zabezpieczony, gdyż plan inwestycyjny dotyczy tylko Goryczkowej  i Gąsienicowej . Brak w nich informacji o nakładach inwestycyjnych na Mosornym Groniu.

Tymczasem nowy włodarz Zawoi czeka na przedstawienie planów rozwoju.

- Zarząd PKL-PKG ma w przeciągu dwóch tygodni dostarczyć szczegółowy wniosek rozwoju tras narciarskich Mosornego Gronia,  który zostanie ujęty w tegorocznym planie zagospodarowania przestrzennego – poinformował Marcin Pająk.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaMosorny Luxemburski