Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 25 styczeń 2015 11:09

III Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka.

Napisał

W sobotę 24 stycznia odbył się na Babiej Górze III Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka. Impreza ta jest  poświęcona wybitnej osobie, której życie związane było z górami i której góry odebrały życie 28 stycznia 2011 roku.

Kontynuacją marzeń Edwarda Hudziaka o organizowaniu zawodów skiturowych, popularyzowaniu tego rodzaju aktywności górskiej oraz integrowaniu ludzi związanych z górami oraz narciarstwem, z ogromnym powodzeniem od kilku lat zajmują się  Izabela i Katarzyna Hudziak- obecne gospodynie Schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i charyzmie tych Pań, kontynuacja marzeń ich Taty staje się już tradycją w kalendarzu niezwykłych imprez sportowych w naszym kraju, łącząc rywalizacje sportową z duchem górskiej pasji, przyjacielskiej atmosfery w mistycznym miejscu jakim jest Babia Góra. Tegoroczna impreza dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, nowej trasie, wspaniałym uczestnikom oraz przy pomocy wielu osób związanych z Babią Górą, wypadła wyśmienicie. Zawody ukończyło 30. osób, najlepszym zawodnikiem okazał się Bartłomiej Golec  z KS Kandahar, a spośród Pań Agnieszka Solik również KS Kandahar.

John Green w powieści "Papierowe miasta" napisał: "Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi" I tak właśnie jest w schronisku na Markowych Szczawinach, gdzie spotykają się przy różnych okazjach turyści, sportowcy amatorzy i profesjonaliści, ratownicy górscy i przypadkowi ludzie. Wszyscy oni, będący mieszanką kulturalno-środowiskową tworzą to niezwykłe miejsce a ono tworzy ich, splatając przeróżnie znajomości i przyjaźnie. 

Zawody odbyły się również przy współpracy sponsorów takich jak firma Larix, która jest dystrybutorem takich marek jak ODLO, MEINDL, REUSCH, UVEX, VIKING oraz firma SCARPA, exploteam.pl, KVAPI, Trangoworld.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaIII Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka.