Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 02 kwiecień 2015 08:04

Misterium „Ja jestem prawdą” (wideo)

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem, kto wierzy we mnie, nie umrze na wieki”.
Te słowa wypowiedziane przez Jezusa podsumowały tegoroczne Misterium Męki Pańskiej pt. „Ja jestem prawdą”, które odbyło się 29 kwietnia br. w Sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi. Każdy z widzów mógł zastanowić się i spróbować odpowiedzieć na pytanie zadane przez Piłata: „Cóż to jest prawda?”.

 

Przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Zawoi jest tradycją, praktykowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Zawoi.  Co roku członkowie stowarzyszenia przygotowują scenariusze i uczą się gry, by móc wystąpić w Niedzielę Palmową.  Robią to z niekłamaną radością i zaangażowaniem.

Szczególne podziękowania należą się nie tylko aktorom, ale również Babiogórskiemu Centrum Kultury, które udostępniło salę oraz wszelkie potrzebne sprzęty. KSM pragnie podziękować także panu Łukaszowi Kulce, który zajął się nagłośnieniem oraz oświetleniem, panom Tomaszowi Wala oraz Piotrowi Mrowiec, którzy nagrali misterium, pani Agacie Brandys za uszycie strojów, pani Paulinie Stańczyk  za stworzenie plakatu oraz panu Krzysztofowi Włosiak za obsługę muzyki. Bez ich pomocy przedstawienie by się nie odbyło.

„Dziękujemy wszystkim za przybycie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, że mogliśmy wprowadzić przybyłych w nastrój zbliżających się świąt Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy. Wierzymy, że dzięki nam będziecie przeżywać wspomnienie tych wydarzeń jeszcze głębiej. Już teraz możemy zaprosić Was na przyszłoroczne misterium” – mówi Piotr Dyrcz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zawoi.

Kamil Kozina

 


zdjęcia: Piotr Mrowiec

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaMisterium „Ja jestem prawdą” (wideo)