Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 03 kwiecień 2015 19:28

(Nie)Wiarygodna Szkoła!

Wczoraj obchodziliśmy X rocznicę śmierci Jana Pawła II. To czas zadumy, szczególnie dla osób , którym ta święta postać, po dziś dzień, towarzyszy każdego dnia. Szczególną jego obecność odczuć mogą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły w Zespole Szkół w Zawoi Wilcznej, która posiada patronat tak wielkiego autorytetu młodych ludzi.

 Ale to nie jedyne wyróżnienie i powód do dumy dla tych młodych umysłów. 


Szkoła została uhonorowana certyfikatem „ Wiarygodna Szkoła Podstawowa”, dzięki podniesieniu prestiżu szkoły w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła. Tym samym dołączyła do rankingu najlepszych szkół powiatu.

By zakwalifikować się do  programu , szkoła zobowiązana była spełnić określone warunki m.in. posiadanie odpowiedniego poziom edukacyjnego , wychowawczego , jak i zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w szkole. Warunki te zostały spełnione perfekcyjnie ! Kluczowym aspektem okazały się jednak wyniki podsumowujące Sprawdzian Szóstoklasistów opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Ale i tutaj uczniowie pokazali klasę! Szkoła uzyskała wysoki wynik wśród wszystkich Szkół Podstawowych w powiecie.

Program Wiarygodna Szkoła pozwala najmłodszym wybrać placówkę, w której dalej będą mogli się rozwijać. Rodzice natomiast mogą „odetchnąć z ulgą” powierzając swoje pociechy pod opiekę szkoły, która w pełni zaspokoi ich oczekiwania, jak i stanie się podporą w trudzie wychowawczym.


Uczniom, jak i całej kadrze pedagogicznej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Patrycja S

IMAGE_TITLE

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawoja(Nie)Wiarygodna Szkoła!