Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 20 kwiecień 2015 13:28

Zawoja. Konsultacje wprowadzają chaos

W Zawoi trwa ewidencja gruntów. Mieszkańcy są oburzeni. Dochodzi nawet do nieomal wymuszania akceptacji nierzeczywistych granic!

 

Kontrowersje wzbudzają prace przy tzw. modernizacji operatu Ewidencji Gruntów i Budynków na terenie wsi Zawoja na zlecenie Głównego Geodety Kraju w ramach projektu ZSIN-Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach. Jak zaznacza Sławomir Hajos, Członek Zarządu Powiatu Suskiego, praktyczne konsultacje z mieszkańcami prowadzone są w sposób skandaliczny.

- Nie zachowują jakiejkolwiek ochrony danych osobowych i majątkowych poszczególnych mieszkańców, wprowadzają niepotrzebny chaos nie rozwiązując żadnych problemów, wątpliwości i niejasności jeśli chodzi o rzeczywiste granice poszczególnych nieruchomości - wyjaśnia. - Fakt nieomal wymuszania na mieszkańcach podpisów akceptacyjnych dla graficznych obrazów komputerowej ortofotomapy, nie mających - w wielu przypadkach - nic wspólnego z rzeczywistym stanem granic w terenie, nakazuje poważne zastanowienie się nad przestrzeganiem prawnych aspektów  całego przedsięwzięcia        

Jak zaznacza, powoduje to, że przeznaczone na to zadanie duże środki finansowe w wysokości 2 mln zł są w moim przekonaniu marnotrawione i przynoszą  wymierne korzyści tylko firmie wykonującej, bez osiągnięcia  podstawowego celu jakim jest m.in. wytyczenie  i ustalenie faktycznego przebiegu granic nieruchomości na gruncie.                          

- Nie może być zgody na takie postępowanie i nieracjonalne, nieefektywne  wydawanie pieniędzy publicznych – uważa Hajos.

O opinie w sprawie poprosiliśmy zarówno firmę prowadząca konsultacje jak i ich zleceniodawcę -  Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Do sprawy wrócimy.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Konsultacje wprowadzają chaos