Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 20 kwiecień 2015 14:53

Przedsiębiorcy chcą reaktywować Dni Zawoi

Napisał

Podbabiogórscy przedsiębiorcy mają ambitne plany. Nie tylko związane z rozwojem własnych interesów, ale całego regionu.

 

Integracja środowiska przedsiębiorców, działania mające promować walory turystyczne miejscowości, ścisła współpraca z władzami gminy Zawoja na rzecz tworzenia optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej, reprezentowanie interesów przedsiębiorców z terenu gminy Zawoja w kontaktach z organami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi instytucjami i podmiotami – to tylko główne z wielu celów, jakimi kierować się będą władze Zawojskiego Stowarzyszania Przedsiębiorców, na którego czele stanął były wójt Zawoi – Tadeusz Chowaniak.

- Chcę - i to jest na etapie załatwiania - aby być aktywnym członkiem Lokalnej Grupy Działania Podbabiogórze, nawiązać współpracę z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego i organizacjami i stowarzyszeniami, gdzie możemy aplikować o środki zewnętrzne – zaznacza Tadeusz Chowaniak w rozmowę z sucha24.pl.-  Zamierzamy także sami aplikować do UW, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Urzędu Marszałkowskiego o środki dla zawojskich i skawickich przedsiębiorców. Zamierzamy także nawiązać współpracę transgraniczną ze Słowakami.

 Na tym nie koniec planów. Stowarzyszenie chce przejąć od Urzędu Gminy i kontynuować prace nad obszarem uzdrowiskowym oraz prowadzić intensywną działalność edukacyjną w zakresie promocji regionu i jego walorów.

- Powołujemy zespoły robocze, każdy członek zarządu będzie odpowiadał za zespół np. rozwoju sektora turystyki, gdyż Lokalna Organizacja Turystyczna zostaje częścią ZSP – mówi Chowaniak. - Projektów jest wiele, chcemy współdziałać z władzami gminy, powiatu i innymi stowarzyszeniami no ale przede wszystkim będziemy prowadzić działalność gospodarczą.

Siedzibą Stowarzyszenia została Korona Ziemi, prezes został członkiem Zarządu ZSP.

 - Chcemy wspólnie realizować wiele eventów, które przyciągną do Zawoi sporo chętnych - dodaje. - Naszym celem jest reaktywowanie Dni Zawoi, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i w tym roku chcemy w skromniejszym zakresie zrobić je przy Koronie Ziemi w pierwszy weekend lipca, skoro gmina skreśliła tą imprezę z kalendarza.

Co więcej, Stowarzyszenie ma zostać biurem podróży, touroperatorem.

- Staramy się o licencje i mamy ją dostać – zaznacza Tadeusz Chowaniak.

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaPrzedsiębiorcy chcą reaktywować Dni Zawoi