Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 29 maj 2015 13:38

Zawoja Pełna Niespodzianek

„TALENT –SHOW” pod takim hasłem odbyła się 20 maja impreza integracyjno-kulturalno- artystyczna, która organizowana jest co roku w Zawoi z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób  z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi.

 

O godzinie 11.00  przybyłych na halę sportową uczestników imprezy przywitali: 

Pani Małgorzata Sitarz -Przew. Zarządu Koła oraz pan Piotr Jezutek, który wspólnie z Panem Marcinem Pęczek-pełniącym obowiązki dyr. OREW Juszczyn poprowadził imprezę. Na wstępie minutą ciszy uczczono osoby, które zmarły w minionym czasie-panią Zytę Jagosz-założycielkę OREW oraz pracownika OREW. Po tym nastąpiło uroczyste otwarcie „Zawoi Pełnej Niespodzianek”.

  W imprezie oprócz wicestarosty suskiego pana Zbigniewa Hutniczaka gościli przedstawiciele gmin, szkół, Poradni Psych.- Ped., GOPS, PCPR, księża, sponsorzy, wolontariusze i członkowie stowarzyszenia. Natomiast swoje umiejętności przy pomocy opiekunów prezentowali niepełnosprawni ze ŚDS Jordanów, ŚTR Skawica, WTZ Zembrzyce, ŚDS Jabłonka, WTZ Kuków, DPS Maków Podh. i OREW Juszczyn / Tarnawa Górna. 

Były występy indywidualne i grupowe, popisy Strongmenów, występy teatralne i muzyczne. Niektóre potraktowane bardzo profesjonalnie a inne z humorem. Zaproszeni goście wspięli się na wyżyny swoich umiejętności tworząc prawdziwe SHOW, co można było odczuć w czasie trwania konkursu. Spotkanie dało szansę pokazania możliwości i umiejętności osób niepełnosprawnych, którzy nie mają możliwości zaistnienia w codzienny życiu a co dopiero w ten sposób przedstawiając swoje talenty, przed prawdziwą widownią.

Jury „Talent Show” jak też publiczność, która licznie wzięła udział w imprezie nagrodziła występujących dużymi brawami. Po występach, każdy kto lubi czynnie spędzać czas przy muzyce, mógł zumbować z instruktorką Anną Kozina z NORD FIT oraz towarzyszącą jej Basią Hujda. Organizatorzy zadbali także o ciepły poczęstunek na świeżym powietrzu, jak również o coś słodkiego dla uczestników. W obsługę gości włączyli się wolontariusze z Zespołu Szkół z Makowa Podhalańskiego z opiekunem panią Anną Giertuga. Na zakończenie imprezy jury wraz z organizatorami rozdało uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Rozglądając się wokół siebie można było zauważyć integrację wielopokoleniową osób niepełnosprawnych  z pełnosprawnymi, udowodnili oni że wspólnie można wspaniale spędzić czas.

     Na kolejną okazję do świętowania nie trzeba długo czekać! Już 1 czerwca w Dzień Dziecka organizowana jest przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie i Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka impreza pod nazwą „SUSKA KRAINA ZABAWY”. Odbędzie się ona na stadionie MKS Babia Góra ok. godz.10.30 po wcześniejszym przemarszu z Placu Targowego. Mająca na celu integrację dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. W programie min. konkursy, zabawy, malowanie twarzy, zumba i inne atrakcje. Szczegóły na plakatach i facebook. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja Pełna Niespodzianek