Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 01 czerwiec 2015 13:55

Do Oblicy po...chodniku

W Skawicy uroczyście otwarto ścieżkę prowadzącą do jednej z najciekawszych polskich jaskiń. Do jaskini Oblica będzie można dojść zbójnickim chodnikiem.

Jaskinia Oblica należy do najdłuższych jaskiń w kraju. To jednocześnie najdłuższa jaskinia Beskidu Żywieckiego. To właśnie w niej według podań miejscowej ludności schronienie znajdowali zbójnicy.

Szlak do jaskini powstał dzięki radzie sołeckiej. To właśnie mieszkańcy Skawicy postanowili wytyczyć ścieżkę oraz ją oznakować. Nic dziwnego, że mimo kiepskiej pogody, otwarcie zbójnickiego chodnika stało się doskonała okazją do hucznej zabawy, upieczenia świniaka oraz występów regionalnych zespołów.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaDo Oblicy po...chodniku