Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 10 czerwiec 2015 22:10

Zawoja „zalana” śmieciami

Turyści przybywają, odpoczywają i … po sobie zostawiają…  Nie tylko Dutki, ale i ślady materialne. Władze gminy zapowiadają, że w razie konieczności wywóz odpadków będzie prowadzony częściej.

 

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wraz z latem zbliża się do Zawoi najazd turystów. To, jak będzie wyglądała gmina po ich wyjeździe mieszkańcy widzieli przedsmak po długim czerwcowym weekendzie. Wystarczy wspomnieć, że z kubłów na śmieci zawartość się „wylewała”.

Latem, w wakacyjne miesiące może być jeszcze gorzej… Dla władz Zawoi to jednak nie problem. 

-  Sytuacja, o której mowa, miała miejsce w niedzielę, gdzie letnicy po wyjeździe pozostawiają śmieci po długim weekendzie – potwierdza Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja. - Osoby pracujące  przy wywozie śmieci także chcą się cieszyć niedzielą w gronie najbliższych,  więc nie wydam polecenia, aby pracować w niedzielę wieczór.

Jak dodaje, gdyby problem z nadmiarem śmieciu w koszach wystąpił w piątek, wtedy podjąłby interwencję i zwiększył częstotliwość przejazdu służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości.

- W poniedziałek od samego rana śmieci były sprzątane – zapewnia włodarz podbabiogórskiej gminy. - Jeśli w dni powszednie w okresie wakacyjnym pojawi sie taki problem, wtedy będziemy zwiększać częstotliwość przejazdu osób zbierających śmieci.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja „zalana” śmieciami