Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 czerwiec 2015 10:28

Krzysztof Bartyzel: Dzieci mają spirit sportowy

Napisał

Podczas zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół w Skawicy uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Bartyzela. - Za swój największy sukces uważam rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania sportem. Jak przyszedłem do pracy, to pod tym względem była pustynia. Udało się  rozwinąć u dzieci taki spirit sportowy - mówi Bartyzel.

Krzysztof Bartyzel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci sportu w gminie Zawoja. Od wielu lat pełnił funkcję koordynatora sportu gminnego odpowiadając m.in. za organizację turniejów gminnych w Zawoi. Wcześniej grał w piłkę nożną w Narożu Juszczyn oraz Watrze Zawoi. W tym ostatnim klubie był trenerem przez 20 lat! Ostatnim sukcesem Krzysztofa Bartyzela było wicemistrzostwo powiatu zdobyte przez gimnazjalistów ze Skawicy w maju tego roku na suskim orliku. - Dużo było sukcesów i triumfów. Na pewno będę pamiętał zwycięstwo w zawodach wojewódzkich "Piłkarska kadra czeka" w 1997 roku w Kobiernicach, złoty medal wojewódzkich igrzysk w 1997 roku w Oświęcimiu, srebrny medal w zawodach wojewódzkich w piłkę nożną gimnazjów w 2002 roku w Zakopanem - wylicza Krzysztof Bartyzel.

Podczas zakończenia roku szkolnego w ZS w Skawicy można było zobaczyć w specjalnych gablotach chwile triumfu uczniów tej szkoły w zawodach powiatowych czy wojewódzkich m.in. pod wodzą właśnie Krzysztofa Bartyzela. Dominowała w nich piłka nożna, ale można było znaleźć dyplomy z zawodów wojewódzkich w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców szkół podstawowych (III miejsce) czy finału powiatowego w koszykówce z roku szkolnego 2001/2002, gdzie drużyna dziewcząt z gimnazjum w Skawicy triumfowała.

- Na razie nie mam szerszych planów, co dalej. Na pewno zajmę się rodziną, niebawem na świat przyjdzie wnuczka - dodaje Krzysztof Bartyzel, od dzisiaj emerytowany już nauczyciel wychowania fizycznego.

Galeria

asdasdasdasdas