Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 03 lipiec 2015 10:22

Zawojskie targowisko zmienia lokalizację

O tym, że plac targowy w Zawoi Centrum trafił w prywatne ręce wiadomo nie od dziś. Co jednak stanie się z sobotnim jarmarkiem skoro teren został właśnie ogrodzony?

Wiele osób zastanawia się, co będzie z zawojskim targiem, gdy na jego dotychczasowym miejscu powstanie sklep wielkopowierzchniowy. Rozmowy w tej kwestii rozgorzały na nowo, gdyż kilka dni temu plac został ogrodzony.

Temat pojawił się także na wtorkowej sesji Rady Gminy Zawoja. Radni pytali o dalsze losy wystawców oraz o nowe miejsce dla nich. Wójt gminy, Marcin Pająk, przyznał, że rozmawiał ze sprzedawcami. Podał im dwie możliwości przeniesienia: albo parking przy cmentarzu w Zawoi Centrum, albo plac znajdujący się za ośrodkiem zdrowia. Zdecydowana większość skłaniała się ku tej drugiej opcji.  Ustalono zatem wstępne warunki dzierżawy wybranego placu.

- To jest 500zł netto miesięcznie, czyli około 6 tysięcy rocznie – mówił wójt Marcin Pająk - Opłata targowa oczywiście będzie obowiązywała. Rocznie z tego tytułu ściągamy około 38 tysięcy złotych.

Po podliczeniu okazuje się, że koszty przeznaczone na dzierżawę wraz z opłatą inkasenta pochłoną mniej więcej 8 tysięcy złotych, co oznacza, że w budżecie gminy nadal pozostanie około 30 tysięcy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawojskie targowisko zmienia lokalizację