Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 13 lipiec 2015 16:11

Śmieciowy problem: w Zawoi bez zmian?

Napisał

Wracają kontrowersje związane z pracą służb odpowiedzialnych za opróżnianie śmieci na terenie gminy. Kością nowej „niezgody” – to co pozostawiają turyści!

 

Już na początku czerwca – po interwencji naszych niezawodnych Czytelników – pisaliśmy o problemie ze śmieciami, których nadmiar zostawiają turyści. Nie byłoby zapewne w tym nic dziwnego, wszak takie zjawiska to codzienność w większości turystycznych miejscowości, gdyby nie – zdaniem niektórych mieszkańców – opieszałość służb porządkowych. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy – po naszej interwencji Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja zaznaczył, że „jeśli w dni powszednie w okresie wakacyjnym pojawi się taki problem, wtedy będziemy zwiększać częstotliwość przejazdu osób zbierających śmieci.”

Nastały wakacje, pojawił się problem, i oto co piszą nasi Czytelnicy:

„Od kilku dni na przystankach i wokół koszy na śmieci zalegają sterty śmieci. Panują upały - a zatem i ogromny smród z tych śmieci. (…) Wbrew zapewnieniom (władz gminy) śmieci te nie zostały posprzątane w poniedziałek rano, ani nawet w poniedziałek w ogóle." 

To cytat z maila, którzy do redakcji sucha24.pl przyszedł we wtorek. I dalej: 

"Przysłop jedyne posprzątane przystanki to były te 2 koło urzędu gminy i drugie 2 w okolicy restauracji Zawojanka (...) natomiast pozostałe części gminy, w tym górna jej część, gdzie koncentruje się większość turystów, przez kilka dni tonie w śmieciach i nikomu (z władz) to nie przeszkadza. 
A zupełnie na marginesie dodam, że w związku z wakacjami i upałami, zamiast odbierać śmieci co 2 tygodnie  teraz w górnej Zawoi śmieci nie są odebrane już 3 tydzień z rzędu."

Te uwagi postanowiliśmy przekazać w liście do naszej redakcji wywołanym do tablicy władzom gminy. A oto odpowiedź podpisana przez kierownika gospodarki komunalnej Adama Skrzypka a przekazana przez wójta Pająka:

„Odpowiadając na poniższe pytania informuję, że  PGKiB "Zawoja" sp. z o.o. opróżnia w każdy piątek wszystkie kosze zlokalizowane na terenie Gminy Zawoja. Ponadto opróżniane są po każdym weekendzie. Dodatkowo opróżniane są w poszczególnych miejscowościach przy odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Odpady z Zawoi Górnej są odbierane tak jak dotychczas / w poprzednie lata /  drugi i czwarty poniedziałek danego miesiąca / tj.2 razy w miesiącu / . Ponadto w każdą sobotę od 8 :00 do 18: 00, wszyscy właściciele nieruchomości mogą bezpłatnie dostarczyć swoje odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Zawoi Górnej-na oczyszczalni ścieków.”

A jak wygląda sprawa walki z odpadami po turystach dzisiaj? Zapraszamy do komentowania.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaŚmieciowy problem: w Zawoi bez zmian?