Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 20 lipiec 2015 19:27

Skakali i śpiewali pod Babią Górą

Napisała

Choć były to dopiero pierwsze zawody konne w skokach przez przeszkody to już przyciągnęły pod Babią Górę wiele osób. Uczestnicy z pewnością nie mogą narzekać. Na niedzielnej imprezie nie zabrakło dobrej muzyki, niezwykłych gości i prawdziwych sportowych emocji.

Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody „International Babia Góra Cup 2015” to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez Centrum Górskie Korona Ziemi oraz Ośrodek Jazdy Konnej Dyzma. Zanim jednak osiodłano konie, dzieci miały okazję sprawdzić się we wspinaczce. Na młodych zawodników czekała specjalnie wydzielona trasa w parku linowym. Okazało się, że jej przejście wcale nie należy do najprostszych. Instruktorzy dbali jednak, aby nikomu nic się nie stało.

Na troszkę starszych czekały przeszkody, które przyszło im pokonać podczas jazdy konnej. Sędziowie zawodów zgodnie stwierdzili, że poziom był wysoki. Wśród uczestników nie brakowało oczywiście i tych, którzy systematycznie trenują.

Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach. W kategorii L najlepsza okazała się Renata Komperda. Zaraz za nią uplasowali się Klaudia Kupczyk i Dominik Lorek. W kategorii LL wygrała natomiast Klaudia Kupczyk. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Renata Komperda i Marzena Czarniak.

Pod Babią Górę zawitali nie tylko miłośnicy jazdy konnej, ale i wspaniali muzycy. Do Centrum Górskiego Korona Ziemi przyjechał bowiem Jacek Wójcicki z grupą dzieci z Chile. Zebrani mogli nie tylko wysłuchać koncertu małych gości, ale i rozkoszować się wokalem samego Jacka Wójcickiego.

Co więcej, organizatorzy obiecują, że I Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody nie były ostatnimi i już szykują się do przyszłorocznej imprezy.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaSkakali i śpiewali pod Babią Górą