Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 31 sierpień 2015 16:04

Płonie Babia Góra! foto

Napisał

Wybuchł pożar na Babiej Górze. Póki co płonie las po stronie Słowacji. Strażacy walczą z ogniem w trudnym terenie, przy silnym wietrze. Słowackim służbom pomagają strażacy z Jabłonki i Lipnicy Wielkiej.

- Dyrektor i wszystkie służby, które się tym zajmują są póki co w terenie. Ciężko nam cokolwiek w tym momencie powiedzieć – mówi jeden z pracowników Babiogórskiego Parku Narodowego.

- Widać kłęby dymu unoszące się nad Babią Górą. Turyści pytają co się dzieje, niektórzy mówią nawet, że szczypie ich w oczy, ale to raczej duża przesada. Jest wiatr, więc może się ogień łatwo rozprzestrzenić. Ale od szczytu do nas jest dość daleko - komentuje Marcin Striczek, ratownik GOPRu, który teraz pełni dyżur na Markowych Szczawinach.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaPłonie Babia Góra! foto