Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 11 październik 2015 21:37

Patriotycznie w Skawicy

Napisał

Wielu mieszkańców Skawicy dzisiejsze popołudnie miało zaplanowane już od dawna. W Zespole Szkół w Skawicy o godzinie 14 rozpoczęła się uroczystość patriotyczno-historyczna pod hasłem: "Od Mieszka I do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

Na początku wystąpiło Stowarzyszenie "Nasza Skawica". Później scenę przejęli uczniowie, którzy przygotowali występy artystyczne. Każda z klas zajmowała się innym zagadnieniem. Cześć z nich związana była z dziejami kraju, inne dotyczyły ich małej ojczyzny - Skawicy. Tematy przedstawień były następujące: "Chrzest Polski", "Święta Kinga", "Jak to Pan Bóg Skawicę stworzył", "Jakub Derc zwany Śmietaną - dziedziczny Sołtys wsi Skawica", "Kraków - legenda i historia - Jan III Sobieski", "Zenon Klemensiewicz - patron Szkoły Podstawowej", "Stan Wojenny".   

Na uroczystość zaproszonych zostało wielu gości. Wśród obecnych był senator Andrzej Pająk, który w swoim przemówieniu podkreślał jak istotne w życiu jest miejsce, z którego się pochodzi. Podczas gali odbył się także koncert pieśni patriotycznych.

Tego popołudnia prowadzona była sprzedaż zniczy, z której dochód przeznaczony zostanie na działalność charytatywną Szkolnego Koła "Caritas".

Patronat nad uroczystością objęli: Senator RP PiS Andrzej Pająk, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, Starosta Suski Józef Bałos oraz Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk.

 
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaPatriotycznie w Skawicy