Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 06 marzec 2016 21:53

XI Polar Sport Skitour w Zawoi

Napisał
XI Polar Sport Skitour w Zawoi Foto: Jarek Noga

Na starcie XI Polar Sport Skitourpojawiło się 122 zawodników z całej Polski. Rywalizowali na trasie o długości 12 km, gdzie suma podejść wynosiła ponad 800 metrów. Jak co roku nie zabrakło "czołówki" zawodników jak i amatorów skitouringu.

Start oraz meta miał miejsce na górnej stacji Mosornego Gronia, skąd narciarze ruszyli w kierunku Hali Śmietanowej, trawersując grzbiet dotarli na Polanę Brożki, a nastepnie wdrapywali się na Cyl Hali Śmietanowej. Kolejnym wymagajacym odcinkiem okazał się stromy zbieg szlakiem do podnóża szczytu, a pózniej grzbietem odcinek na Mosorny Groń. To nie koniec... Na startujących czekał jeszcze zjazd do dolnej stacji kolejki, skąd rozpoczęło się finalne podejście do mety.Nagrodą za wysiłek i ukończenie zawodów były m.in oryginalne medale w postacji zawojskiego dzwonka wykutego specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz brał udziął w losowaniu nagród podczas ceremonii zakończenia w karczmie Styrnol.

Wpisowe, jakie musieli zapłacić uczestnicy, zostało przekazane dla potrzebujących, nad którymi czuwa Fundacja Na Start im, Basi German.

Podziękowania należą się wszstkim partnerom oraz sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby sie odbyć, a szczególnie: Gminie Zawoja na czele z wójtem Marcinem Pająkiem, Babiogórskiemu Parkowi Narodowemu, który zabezpieczał trasę, Polskim Kolejom LinowymGOPR i Karczmie Styrnol.

Pełne wyniki zawodów.

Do zobaczenia za rok!

Piotr Krygowski

Fotografie: Jarek Noga

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaXI Polar Sport Skitour w Zawoi