Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 07 marzec 2016 15:02

Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi

Napisał

W dniach 6-7 sierpnia 2016 r. w Zawoi odbędzie się prawdziwe święto dla miłośników biegów alpejskich. 7 biegów, 35 km i ponad 5000 m w pionie, a wszystko to w ciągu 2 dni w ramach II edycji Festiwalu Biegów Alpejskich.

 
Na uczestników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich, czyli łącznie 7 biegów z finałem „na dochodzenie” i metą na Mosornym Groniu. Organizatorzy zapraszają również do rywalizacji w poszczególnych biegach. Odrębna klasyfikacja oraz możliwośż zapisu będzie prowadzona w 3 biegach: Biegu głównym - Chaszczoku, Biegu na Małą Babią oraz Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików.
 
Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 35 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w ciągu 30 godzin!
 
Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie Chaszczok – Bieg na Babią Górę. Bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning. Kolejne biegi pierwszego dnia zmagań to: sprinterski wyścig na Mokry Kozub, potem znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią i na koniec - Nocny Bieg na Cyl.  Drugi dzień rywalizacji rozpocznie Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików - zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg. Jest to drugi bieg festiwalowy zaliczany do Pucharu Polski Skyrunning. W kolejnym etapie zawodnicy będą zdobywać szczyt Babiej Góry od strony słowackiej - w Biegu na Babią Górę – Granica. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń. 
 
W I edycji Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich zwyciężyli: Daniel Wosik oraz Ewa Majer.
 
Chaszczok – Bieg na Babią Górę oraz Bieg na Babią Górę - Perć Akademików zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning 2016. Podczas Festiwalu Biegów Alpejskich będzie miał miejsce Finał Pucharu Polski Skyrunning 2016.
 
 
POSZCZEGÓLNE BIEGI:
 
6 sierpnia 2016 r.
 
ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);
 
Dystans 10 km, przewyższenie 1250 m;
 
ETAP 2: Bieg na Mokry Kozub 
 
Dystans 1 km, przewyższenie 100 m;
 
 
ETAP 3: Bieg na Małą Babią (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);
 
Dystans 6,9 km, przewyższenie 880 m;
 
ETAP 4: Nocny Bieg na Police
 
Dystans 4 km, przewyższenie 600 m;
 
 
7 sierpnia 2016 r.
 
 
ETAP 5: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);
 
Dystans 7 km, przewyższenie 1000 m;
 
ETAP 6: Bieg na Babią Górę – Granica 
 
Dystans 4 km, przewyższenie 850 m;
 
ETAP 7: Bieg na Mosorny Groń – Finał na dochodzenie
 
Dystans 1,4 km, przewyższenie 330 m;
 
 
Zapraszamy do zapisów!
 
 
Więcej informacji na: www.biegnababia.pl
 
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaFestiwal Biegów Alpejskich w Zawoi